Фото зі сторінки В.Шелепи у соціальній мережі Фейбсук

Фото зі сторінки В.Шелепи у соціальній мережі Фейбсук

У середу на інтернет-сайті “Бердичів.піз”, редактором якого є голова фракції “Батьківщина” у Бердичівській міській раді Валерій Шелепа, опубліковано офіційну заяву Бердичівської міської партійної організації ВО «Батьківщина» з приводу імовірного підвищення комунальних тарифів у місті. “Білосердешні” повідомляють, що виступають категорично проти підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення, а також на вивіз сміття у Бердичеві.
Підписанти заяви певні, що “міська влада повинна не лізти в кишені громади Бердичева”. Натомість, пропонують “за рахунок місцевого бюджету компенсувати комунальному підприємству «Бердичівводоканал» та ТОВ «Полісся-Екосфера» різницю в тарифах, що допоможе городянам пережити тяжкі часи економічної кризи в Україні”. При цьому наголошують, що “підняття комунальних тарифів в нашому місті сьогодні, це знущання над громадою і ще один доказ невміння виконавчої влади та міського голови Бердичева розвивати місто в складних економічних умовах, на фоні зубожіння людей”.
Підписалися під цим зверненням Валерій Шелепа, а також голова Бердичівської міської організації “Батьківщини” Володимир Пономарчук.
Приводом для появи такої заяви стали публікації на “Бердичів.піз”, зроблені кількома днями раніше, відповідно до яких у Бердичеві планують підвищити тарифи на вказані види житлово-комунальних послуг.
Очевидно, що чергове можливе підвищення тарифів навряд чи кого може втішити, крім, хіба-що, самих комунальників. І заява “Батьківщини” могла б бути цілком виправданою, якби не кілька цинічних моментів. На яких і зупинимося.
Пригадаймо осінь 2015 року. Тоді одним із важливих передвиборних лозунгів “Батьківщини” у Бердичеві було вирішення питання із забезпеченням якісним водопостачанням городян. Минуло більше року, тільки від тих обіцянок залишився пшик — жодної ініціативи у цьому напрямку з боку місцевих “білосердешних” почути не вдалося. Можна було б списати все на те, що депутатів від цієї політичної сили зовсім мало — лише шість із 36. Однак. Та, по-перше: жодної ініціативи навіть від цих шести. По-друге. Той-таки рупор “Батьківщини” “Бердичів.піз” разом із Валерієм Шелепою рік тому гордо розповідав про чергові здобутки більшості у міській раді, до складу якої тоді входила і “Батьківщина”. Тобто, мали можливість щось змінити, маючи більшість у раді, та не хотіли чи не знали як.
Цинізм обох депутатів полягає і в іншому. Складається враження, що обидва навіть не знають досі своїх прав та обов’язків, через понад рік діяльності. Адже робота депутата — це не критика, а дійсно — робота. Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” чітко визначає, що депутат має право пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами, вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них і багато чого іншого. Більше того, і Володимир Пономарчук, і Валерій Шелепа входять до постійної профільної комісії житлової політики, інженерного господарства, будівництва, транспорту, землекористування, комунального майна та власності, благоустрою та екології. Тобто, мають всі можливості і важелі, як представники міської влади, для того, аби вирішити питання і покращення водозабезпечення, і вивезення сміття. Та — жодної ініціативи у цьому напрямку, лише — критика.
Не можна оминути увагою й інший факт. Володимир Пономарчук багато років був заступником міського голови Василя Мазура із житлово-комунальних питань. Не раз сам тоді з трибуни заявляв про необхідність підвищення тарифів, у тому числі — водоканалу. Інакше, за його словами — підприємство не виживе, бо тарифи тоді не відповідали економічним реаліям. Невже вони зараз відповідають затратам, а хтось просто від нічого робити хоче їх підняти?
Не відповідають вони й нині. Згідно офіційної інформації бердичівського водоканалу, існуючі тарифи “станом на сьогоднішній день покривають лише 65 – 70% понесених витрат на надання послуг , що призводить до збиткової діяльності МКП «Бердичівводоканал», браку обігових коштів, виникненню та накопиченню боргів по податках та за енергоносії, неможливості закупки необхідних технологічних матеріалів, запчастин, паливно-мастильних матеріалів та низької платоспроможності підприємства. Коштів отриманих від надання послуг, за діючим тарифом, не вистачає на покриття витрат по електроенергії, на виплату заробітної плати, сплати податків та зборів, оновлення матеріально технічної бази підприємства. Основними причинами перегляду тарифу є зростання вартості електроенергії на 26 % в порівняні з вартістю 1 кВт год., яка була у 2016 році, підвищення вартості технологічних матеріалів на 45 % в порівнянні до ціни у 2016 році , підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1450 грн. до рівня 3200 грн., підвищення вартості запчастин та паливно-мастильних матеріалів на 15 -35%., введення видатків за державну періодичну повірку засобів обліку та зменшенням обсягів споживання послуг на 9%”.
То чому ж змінилася зараз риторика пана Пономарчука?
До речі, цікавий факт із трудової біографії Володимира Пономарчука. Восени 2011 року, після того, як градус критики мешканців міста на адресу бердичівського водоканалу досяг апогею, Василь Мазур відрядив свого заступника Володимира Пономарчука на це підприємство для наведення там порядку та визначення проблем у його роботі. На вирішення всіх проблем Володимиру Пономарчуку, якого зробили фактичним керівником водоканалу, було дано рівно місяць. Та посадовця вистачило максимум на 10 днів: після такого відрядження Володимир Пономарчук швидко написав заяву на звільнення за власним бажанням. Формальна причина, вказана у заяві — погіршення стану здоров’я. Фактична ж невідома й досі, бо стан здоров’я не завадив Володимиру Пономарчуку швидко влаштуватися заступником директора у інший державний заклад.
Цинізм заяви “Батьківщини” і в іншому. Якщо навіть підвищення тарифів відбудеться, то малозабезпечені мешканці міста цього не відчують, адже все компенсується субсидіями, котрі фінансуються із державного бюджету. Підвищення тарифів, фактично, зачепить тільки тих бердичівлян, які мають високі доходи і не мають права на субсидію. Натомість, Валерій Шелепа і Володимир Пономарчук пропонують компенсувати затрати водоканалу із міського бюджету, що дозволить заможними бердичівлянам зберегти свої статки. При цьому, депутати цнотливо мовчать про те, що субсидія надається із державного бюджету, а компенсація буде з міського, тобто – з кишень тих само бердичівлян, які його й формують.
До речі, і Валерій Шелепа, і Володимир Пономарчук, коли виходити із їхніх декларацій про доходи, мають непогані статки, а тому, якщо тарифи піднімуться, змушені будуть платити за підвищеними тарифами. Якщо, звісно, їм не вдасться добитися компенсації з міського бюджету.

Поділіться цікавинкою з іншими