dsc_7348У своїй передвиборній програмі на посаду Семенівського сільського голови Максим Самчик обіцяє встановити системи опалення у медичних закладах та закладах культури Закутинців, Сингаївки, Малих Гадомців, Іванківців та Семенівки, а також реконструювати діючі системи опалення у школах Іванківців та Семенівки.
Звісно, добра і конче потрібна справа. Зараз ми не будемо аналізувати, чому Максим Самчик досі не зробив цього, адже має відповідні можливості як голова районної ради, пишуть автори інформаційного бюлетеня «Влада+земля».
Проте, досвід встановлення та реконструкції систем опалення у комунальних та державних закладах у Максима Самчика вже є. Як це відбувалося на Чуднівщині, де він працював головою райдержадміністрації, свого часу повідомляли місцеві та обласні засоби масової інформації. «Вчора, 14 березня у Чуднівському районі проходила нарада з питань залучення та використання інвестиційних ресурсів у районах області. Очільник області, Сергій Рижук разом з головами райдержадміністрацій інших міст ознайомилися з роботою котельні на альтернативних видах палива у Чуднові. Котельня з 2 котлів потужністю по 500 квт опалює гімназію, будинок школяра і бібліотеку у Чуднові загальною площею 10 тисяч квадратних метрів. Як зазначив голова Чуднівської райдержадміністрації Максим Самчик,новий паливний матеріал є дуже вигідним для місцевих. До переходу котельні на альтернативні види палива з урахуванням підвищення ціни на газ і зростання мінімальної зарплати вартість опалення складала 28 гривень за 1 квадратний метр. З 15 жовтня минулого року, відколи опалення відбувається за допомогою пелетів – 16,60 гривень за 1 квадратний метр. Цей проект вартістю 600 тисяч гривень було реалізовано власними силами», – писав 15 березня 2012 року «Репортер Житомира».
Однак, мешканці Чуднова мають свою думку з приводу того, що насправді відбувалося тоді у їхньому рідному краї, за час правління Максима Самчика. Виявляється, що експерименти з реконструкцією систем опалення взимку 2012 року, якими так хвалився Максим Самчик, призвели до розмерзання системи опалення у місцевій гімназії. Ось що про цей період розповів журналістам одного іншого житомирського видання поважний мешканець Чуднівщини, пенсіонер, ветеран Другої світової війни О.Захарчук.
Подаємо мовою оригіналу без жодних виправлень:
««ЯКЩО Я НЕ ЗАЙМУСЬ ПОЛІТИКОЮ, ТО ВОНА ТОЧНО ЗАЙМЕТЬСЯ МНОЮ…» 31 серпня 2012 року. Саме таке, як виявилось розпочав свою передвиборну агітацію голова Чуднівської РДА Максим Самчик. Насправді він мав на увазі інше, а саме: «Якщо я не буду обраним в депутати, то мною точно займеться прокуратура, технічним кандидатом я не буду і всі надії покладаю на вас…» Чому ж так хвилюється Самчик? Чому боїться відповідальності? А тому, шановні земляки, що з приходом Самчика у район розпочався процес «прихватизації» району, запуск тіньових схем, як в промисловості, так і в сільському господарстві. І, звісно, на кожен напрямок свої люди з Бердичева (заступники, юристи, навіть ветлікарі та інші). Нібито в районі не вистачає спеціалістів. Є, але ж треба забезпечити корупційні схеми через які витягувати із бюджету кошти в особисту кишеню. Є у нас і будівельники, однак зась – роботи проводять родичі, земляки. Приклад? Будь ласка. 1. Чуднівська гімназія – опалення та надходження сировини проводить «армянська братва», по цінах в два рази більших від ринкових. Як наслідок, з бюджету вкрадено 1,5 млн. грн.., а систему опалення розморозили зимою. 2. Ремонт даху цієї гімназії – більше два мільйони гривень, ще стільки ж – на фасадні роботи та інше. Знову ж: підрядник и свої, бердичівські – 80 гривень за один квадратний метр. Це в два рази більше київських цін. А різни ця звісно куди йде – в кишеню. 3. Земля. Це окрема тема. Все проходить під особистим контролем та підписом Самчика, який роздає не тільки орні землі, а й пасовиська, землі запасу, багаторічні насадження (садки), по мінімальних цінах, а орендарі не маючи на те права змінюють цільове призначення землі, збирають врожай, а податки платять як за пасовиська. Різниця знову в кишеню голові РДА М. Самчику, тобто, в його сімейно-бюджетний кошик. І так з кожного гектара. А їх в районі близько 40 тисяч гектарів. 4. Не пройшло і півроку, як Самчик став при владі і пересів із «Жигуля» на «Джип», звісно, особистий. А водія взяв також із Бердичева, щоб менше «калякав». 5. Терміново вирішив Самчик перевести котельні інших бюджетних установ на дрова, які посередники привозять з Рівного по 1500 гривень за одну тонну, що в два рази більше реальної вартості на місці. Нібито і дров у нас вже не вистачає! Мова йде про районну лікарню, а лікарня, це не школа і не гімназія, коли систему розморозили а дітей відпустили по домівках. Лікарня це і хірургія, пологовий будинок, важкохворі у різних відділеннях. Що ж буде, якщо і тут розморозять систему? Доведеться людям замість дров в топку котельні закинути Самчика і його «гоп-компанію», бердичівську братву та посередників. І я впевнений, народ так і зробить. Однак це буде завтра. А сьогодні дана інформація це лише початок. Викладені факти взяті виключно із засобів масової інформації. З повагою до чуднівчан, небайдужий до стану справ у районі О. Захарчук, пенсіонер, ветеран Великої Вітчизняної війни».
Коментарі, як кажуть, зайві.