zemlyЖитомирський апеляційний суд визнав незаконним і скасував розпорядження голови Чуднівської райдержадміністрації про надання в оренду земельних ділянок загальною площею 722 га землі вартістю майже 20 млн грн. Про це повідомляють автори інформаційного бюлетеня «Влада+земля», посилаючись на прес-службу прокуратури області.
«Залишено у силі рішення суду першої інстанції про скасування розпорядження голови Чуднівської райдержадміністрації та визнання недійсними 22 договорів оренди земельних ділянок. Йдеться про те, що Чуднівська райдержадміністрація у грудні 2011 року, порушуючи вимоги земельного законодавства, без проведення нормативно-грошової оцінки передала жителю Одещини строком на 25 років зазначену площу землі вартістю 19,6 млн грн для створення фермерського господарства. Однак, приватна особа не мала наміру створювати господарство, натомість усі угіддя, розташовані на території 5 сільських рад, передала в суборенду товариству з обмеженою відповідальністю. Завдяки принциповій позиції органів прокуратури припинено незаконну оренду 722 га землі», – йдеться у повідомленні прокуратури області.
Нагадаємо: у грудні 2011 року, коли видавалося вказане незаконне розпорядження, головою Чуднівської райдержадміністрації був …Максим Самчик.
Нині за цим фактом відкрито кримінальне провадження, ведеться слідство.
Тисячі гектарів – для своїх
Але це провадження – не єдине, фігурує постать Максима Самчика, зазначає «В+З». За останні два роки він та його діяльність вже кілька разів опинялися під пильним оком слідчих органів. Ще у квітні 2014 року слідчими органами було відкрито кримінальне провадження №12014060320000124 (дані можна перевірити у реєстрі розслідувань). Виявилося, що Максим Самчик, перебуваючи на посаді голови Чуднівської райдержадміністрації у період з 2010 по 2014 роки роздав на чотирьох своїх підставних осіб близько двох з половиною тисяч гектарів на території Безпечанської, Бурковецької, Великокоровинецької, Жеребківської, Кілківської, Красногріської та П’ятської сільських рад . Принаймні, самі такі дані містяться у реєстрі розслідувань і за цим фактом відкрито вказане кримінальне провадження. Крім того, зважаючи на те, що голова райдержадміністрації є державним службовцем і йому прямо заборонено займатися бізнесом, взяти в оренду земельні паї напряму Максим Самчик не мав жодного права, бо одразу потрапив би під приціл правоохоронців. Тому він взявся до певної махінації: взяв в оренду для власних бізнес-інтересів 200 гектарів земельних паїв у селі Красносілка Чуднівського району …через свою довірену особу, яка є засновником і керівником одного з приватних підприємств. Принаймні, так вважають активісти, котрі з цього приводу звернулися до правоохоронних органів. І за цим фактом теж відкрито кримінальне провадження.

Гроші витекли в трубу?
Та і це ще не все. У провадженні слідчих нині знаходиться ще одна справа за ще одним фактом діяльності Максима Самчика на посаді голови Чуднівської райдержадміністрації. Виявилося, що у період з 2010 по 2014 роки Максим Самчик встановив у двох дитячих садках Чуднова системи для очистки води загальною вартістю з врахуванням монтажних робіт 1,5 млн. грн. Є обґрунтовані підозри вважати, що суми, витрачені з бюджету на встановлення цих систем, є суттєво завищеними. Не важко вирахувати, кому пішла різниця між фактичною вартістю систем очистки води та тим, що за неї заплатили.
За всіма цими фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.364 Кримінального Кодексу України – перевищення влади або службових повноважень.
Городи потруїли хімікатами
Та це – не останнє кримінальне провадження, де фігурує прізвище Максима Самчика. 17 квітня 2014 року між селами Рачки Чуднівського району та Малосілка Бердичівського району назріла серйозна конфліктна ситуація. Землю, які відповідно до всіх дозвільних документів використовувала директор місцевої школи, раптом почала обробляти хімікатами відома фірма «ТАКО». Жінка з таким розвитком подій не змирилася і викликала на місце події міліцію. В ході перевірки з’ясувалася ключова деталь: у «ТАКО» також був договір на право використання цієї земельної ділянки. Виявилося, що ще 5 листопада 2013 року «ТАКО» уклало цей договір із головою Чуднівської райдержадміністрації Максимом Самчиком. Посадовця не збентежив той факт, що земля, яка у подальшому стала яблуком розбрату, належала іншим людям: одним розчерком пера він передав її приватній фірмі, навіть не поставивши до відома директора школи, яка й використовувала цю ділянку, а навесні планувала засіяти-засадити її сільгоспкультурами.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст.. 356 Кримінального Кодексу України – «Самоправство).
Вниз по кар’єрних сходах
І отут виникає найбільше питань. Нині Максим Самчик висунув свою кандидатуру на посаду голови Семенівської громади. Питається: навіщо це йому, адже посада сільського голови (хай і в об’єднаній громаді) є дещо менш масштабнішою, аніж посада голови районної ради, яку він зараз обіймає. Хіба це відповідає амбіціям Максима Самчика, який нещодавно навіть у Верховну Раду балотувався, а тепер готовий залишити крісло голови районної ради і перейти на менш щабель кар’єрного зросту.
Та не все так просто. До 2014 року правом розпоряджатися землею поза межами населених пунктів мали райдержадміністрації, чим Максим Самчик сповна користувався, про що ми вже написали вище. Проте, коли він опинився на посаді голови районної ради, таке право він втратив: районні ради і раніше не могли вирішувати земельні питання громад. Зате, таке право належить сільським, селищним та міським головам. Тим паче, що у Верховній Раді вже найближчим часом збираються прийняти законопроект, який передасть всі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.

Землю тещі не чіпати?
Тому напрошується очевидний висновок: посада сільського голови Семенівської громади потрібна Максиму Самчику для того, щоб знову отримати змогу вільно розпоряджатися землею людей на власний розсуд. А як він вміє це робити, видно вже з тих кримінальних проваджень, про які ми розповіли у цій статті. Тому, якщо Максим Самчик 18 грудня на виборах отримає посаду сільського голови, не виключено, що вже навесні у окремих селах Семенівської громади може виникнути ситуація на зразок тої, яка сталася між Рачками та Малосілкою: люди вийдуть на свої поля і городи, а виявиться, що там вже хазяйнує якась приватна фірма. При цьому, матиме на руках підписане сільським головою рішення…
Навіть сам Максим Юрійович у своїй програмі прямо на це вказує: він обіцяє переглянути умови оренди землі в окремих конкретно взятих селах. Наприклад, у Хажині, де працює сільським головою його суперник на виборах Наталія Семенюк. Проте, при цьому, і словом не обмовляється про те, що перегляне договори оренди землі у Семенівці, де повноправно господарює його теща Марія Волкова.

Поділіться цікавинкою з іншими