Фото Ріо-Бердичів

Можливо – головна політична подія першої половини літа на Житомирщині, пройшла малопомітно, у тому числі — і у ЗМІ. У Житомирі відбулася звітно-виборна конференція обласної організації партії ВО “Батьківщина”: місцеві партійці обрали новий склад бюро організації, голову та заступників. Навіть партійні рупори цієї політсили особливого розголосу із цього не робили, акцентувавши увагу на тому, що на зустріч із парткактивом приїхала народний депутат Олександра Кужель, а Анжеліку Лабунську переобрано головою обласного осередку. Ще було названо імена заступників та перших заступників Анжеліки Лабунської, які тепер разом з нею формуватимуть партійну вертикаль “Батьківщини” на Житомирщині. І — все, крапка.

Та якраз найцікавішим тут виглядає зміна заступників голови організації, найбільш одіозною фігурою з яких є Максим Самчик. На перший погляд — все логічно і цілком виправдано, політично доцільно. Максим Самчик, справді — чудовий економіст, добрий господарник. Все свідоме життя пропрацював у структурі органів державної влади, розпочавши трудовий шлях після інституту з низових ланок у Бердичівській райдержадміністрації. Після численних змін керівництва РДА та ОДА, які мало впливали на кар’єрний зріст Максима Самчика, він несподівано “виплив” на поверхню з приходом до влади Віктора Янкувича. Спочатку був призначений першим заступником голови Бердичівської РДА, а згодом очолив Чуднівську РДА, ставши, паралельно, головою місцевої організації Партії регіонів. На посаді у Чуднові Максим Самчик пробув аж до втечі Віктора Януковича з України. Далі, вже після Революції Гідності, була невдала спроба очолити Бердичівську РДА, заблокована активістами місцевої самооборони. А восени 2015 року Максим Самчик повернувся у “велику гру” – зайшовши у Бердичівську районну раду першим номером списку Аграрної партії, Самчик був обраний головою ради. Правда, майже рік тому тріумфальне повернення було “обірване”: у серпні 2017 року його зняли з посади голови райради.

І от нове “воскресіння”. Воно, втім, дає більше питань, аніж відповідей. Власне, цю подію взагалі можна розділити на три складові.

Перша складова. Рік тому, перебуваючи у Гришківцях Бердичівського району, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила буквально: “Запам’ятайте: Аграрна партія, це — вся аграрна мафія України”. Це твердження Юлії Володимирівни запам’ятали добре. І як тепер бути з призначенням Максима Самчика на посаду заступника голови Житомирської облорганізації “Батьківщини”? Він, нагадаємо, йшов до Бердичівської райради першим номером списку Аграрної партії, а, відтак, якщо слідувати словам Юлії Тимошенко — є “земельним мафіозі” Бердичівського району. До речі, Максим Самчик досі не оголосив про свій вихід із фракції Аграрної партії у Бердичівському районі, як і не склав депутатського мандата.

Друга складова. Як вже зазначалося, майже рік тому Максима Самчика було знято з посади голови Бердичівської районної ради. Не в останню чергу, це сталося завдяки тому, що одразу троє депутатів зі списку Аграрної партії — Віктор Лащук, Євген Рильський та Тетяна Складанчук проголосували за його відставку. Відповідь “аграріїв” не забарилася: буквально за кілька днів теща Максима Самчика (голова Аграрної партії у Бердичівському районі) Марія Волкова провела блискучу операцію по відкликанню за народною ініціативою названих трьох депутатів зі складу районної ради. Формулювання відкликання – “зрада інтересів виборців та продажність”. Правда, у подальшому рішення партії та територіальної комісії про відкликання цих депутатів було зупинено судом, судовий розгляд триває і донині.

Як тепер у Аграрній партії розцінять вчинок Максима Самчика? Як зраду інтересів виборців та продажність? Адже він не просто перейшов у іншу політичну силу — антагоністичну Аграрній партії, але й увійшов до її керівного складу. Чи, насправді, слова Юлії Тимошенко про “аграрну мафію” – це лише гра на публіку, а насправді Аграрна партія вже давно лягла під “Батьківщину”?

І третя складова. Нагадаємо: перебуваючи на посаді голови Чуднівської РДА, Максим Самчик одночасно очолював районну організацію Партії регіонів. При цьому, у тій дні, коли на Майдані масово гинули герої Небесної Сотні. Активісти “Самооборони” звинувачували Максима Самчика у тому, що він особисто організовував поїздки людей на антиМайдан, після звільнення його з посади за фактами діяльності на посту голови РДА поліція відкрила одразу кілька кримінальних проваджень — за незаконні земельні оборудки.

А тепер виходить, що партія Тимошенко взяла до своїх лав людину, яка, як мінімум, займала ключову роль у Партії регіонів під час Революції Гідності. Що це? Подвійні стандарти, чи все ж підтвердження того, що Юлія Тимошенко збирає під своїм крилом прибічників Кремля і виконує кремлівські вказівки? Принаймні, оголосившши “новий курс” України і одразу після цього прийнявши до своїх лав “земельного мафіозі”, “продажного зрадника” та екс-лідера регіоналів, вона чітко продемонструвала, з ким вона цей “курс” реалізовуватиме.

Чи все ж, Юлія Володимирівна, насправді, не знає що відбувається у її регіональних організаціях і яких людей вводять до складу керівних органів очолюваної нею партії?

Ще один, останній, невеличкий штришок: ще зовсім недавно Максим Самчик відмітився тим, що поширював на своїй сторінці у Фейсбуку пост Миколи Азарова з відеосюжетом про злі наміри МВФ поневолити Україну та відчайдушну боротьбу з цим азарівського Уряду…