
Фото зі сторінки Н.А.Онуфрієнко у соціальній мережі Фейсбук
Вчорашня громовиця у Бердичеві здається мізерною, у порівнянні з новиною-блискавкою у політичному житті міста, яку поширила “опозиційна вождиця” Наталія Онуфрієнко. Виявилося, що на засіданні Політради Житомирської обласної організації Опозиційного блоку було прийнято рішення — за грубе порушення статуту партії та зраду виборців з партії виключено депутатів Бердичівської міської ради Володимира Левандовського та Тимофія Клима, “які раніше в угоду владі офіційно заявили про вихід із фракції Опозиційного блоку”. Такий вчинок Тимофія Клима і Володимира Левандовського названо “зрадою прагнень партії та інтересів виборців”.
Очевидно, що все це — внутрішньопартійні справи і звертати на них особливої уваги і не варто було б. На перший погляд. Якщо не заглибитися у те, що ж саме названо зрадою. І хто ж насправді зрадив…
У понеділок у Бердичеві відбулася чергова сесія міської ради. Правда, значна частина депутатів її проігнорували: у повному складі були відсутні представники “Батьківщини”, “Свободи”, Патріотичної партії та Радикальної партії. Депутати цих політсил не прийшли і на жодну з комісій, які передували проведенню сесії. Із джерел у їхньому “таборі” надходила інформація, що вони отримали вказівку від свого партійного керівництва зірвати проведення сесії, як це відбулося напередодні у районній раді. Це, на їхню думку, викликало б у бердичівлян хвилю невдоволення владою, “неспроможною” провести сесію задля вирішення надважливих питань міста: виділення матеріальної допомоги на лікування окремим бердичівлянам, вжиття заходів по наповненню бюджету міста у 2019 році, внесення змін до цьогорічного бюджету, якими планувалося передбачити кошти на ремонти шкіл, дитсадків, плавального басейну, житлового фонду міста, асфальтування внутрішньобудинкових територій біля будинків, де проживали загиблі в російсько-українській війні бердичівляни, капітальний ремонт доріг, забезпечення якісної сучасної і доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, прийняття до бюджету понад трьох мільйонів гривень субвенції на виплату грошових компенсацій за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих та поранених учасників російсько-української війни, тощо. Не менш важливими (м’яко кажучи) були і питання затвердження у новій редакції Порядку та умов організації і проведення конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, затвердження типових договорів з перевізниками, погодження “Бердичівтеплоенерго” договорів реструктуризації заборгованості за спожитий газ з ПАТ НАК “Нафтогаз України” та надання місцевої гарантії щодо їх виконання, а також – гарантування виділення у 2018 році з міського бюджету коштів, які співфінансування у розмірі 10% з будівництва очисних споруд у м.Бердичеві.
Так от. Окремі політсили розгляд цих питань не лише проігнорували, але й намагалися зірвати відсутністю кворуму на сесії. До “заколотників” мав приєднатися і Опозиційний блок, депутати якого отримали від Наталії Онуфрієнко вказівку не йти на сесію. Тим не менше, Володимир Левандовський і Тимофій Клим, які на той момент ще рахувалися “опозиціонерами”, на сесію прийшли, попри вказівку її ігнорувати. Наталія Онуфрієнко зробила останню спробу перешкодити цьому і, прийшовши таки на сесію, перед її початком намагалася вплинути на своїх однопартійців з тим, щоб вони негайно залишили сесійну залу. Не вийшло: на самому початку Володимир Левандовський та Тимофій Клим оголосили про вихід із фракції Опозиційного блоку (таким чином — фракція у міській раді перестала існувати). Правда, сама панянка Онуфрієнко цього моменту не бачила: вискочила у коридор і комусь голосно по телефону доповідала про те, що втратила контроль над ситуацією. А після цього взагалі залишила зал засідань і не поверталася…
Сесія пройшла злагоджено і швидко: голосів вистачало, депутати прийняли всі заплановані рішення і за годину розійшлися.
Така була передісторія, яка знайшла своє продовження у виключенні Володимира Левандовського та Тимофія Клима з партії опозиційний блок за “зраду прагнень партії та інтересів виборців”.
Так що ж названо зрадою? Що поставили цим депутатам у вину їхні партійні боси? Відмову об’єднатися зі “Свободою” та “Батьківщиною”? Ну, якщо для Опозиційного блоку це — зрада, тоді “no comments”…
Чи для Опозиційного блоку зрадою є проголосувати за виділення коштів на житло АТОшникам, на ремонт доріг, шкіл, дитсадків, житлових будинків, вирішення проблеми якості питної води у місті, встановлення нових і прозорих правил перевезень у Бердичеві, вжиття заходів для списання 18 мільйонів боргу “Бердичівтеплоенерго”, забезпечення впровадження у місті “Нової української школи”?..
Якщо це все — зрада, то до чого тоді дійсно прагне Опозиційний блок і у чому бачить дійсні потреби виборців, як то зазначено у резолюції про виключення депутатів з партії?
Мабуть, до зовсім протилежного. Принаймні, Наталію Онуфрієнко й досі не виключили з Опозиційного блоку за те, що вона протягом останнього року, щонайменше, шість разів проголосувала “за підвищення тарифів на воду, тепло, вивезення сміття, користування ліфтом та послугами жеків. Востаннє це було зовсім недавно — у квітні цього року, коли місцевий вождь Опозиційного блоку, діючи у відповідності до “прагнень партії та інтересів” виборців віддала свій голос “за” збільшення вартості послуги з водоочищення підприємством КЕС…