У Бердичеві днями завершилося слухання справи по обвинуваченню голови фракції “Батьківщина” у Бердичівській міській раді Валерія Шелепи у вчиненні корупційних правопорушень, передбачених ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя Олег Замега визнав помічника народного депутата України 7-го скликання Анжеліки Лабунської Валерія Шелепу винним у вчиненні корупційних правопорушень одразу за двома частинами вказаної норми закону – неповідомлення ним про наявність у нього реального конфлікту інтересів та ухвалення рішення про продовження договору оренди земельної ділянки з підприємством, котре знаходиться у його власності.
Нагадаємо, наприкінці травня Валерій Шелепа, як депутат міської ради, проголосував за продовження договору оренди комунальної земельної ділянки з ТОВ “Універмаг “Ювілейний”, співзасновником якого він є.
Незважаючи на визнання судом вини депутата, від відповідальності він був звільнений. Прокурор Бердичівської місцевої прокуратури Ольга Висоцька, яка підтримувала державне обвинувачення у суді, заявила клопотання про закриття справи стосовно Валерія Шелепи у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності. За словами прокурора, фактично адміністративні правопорушення, вчинені Валерієм Шелепою, були виявлені ще 13 червня цього року: саме тоді Бердичівська місцева прокуратура повідомила про це листом начальника Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України. Того ж дня Управління захисту економіки в Житомирській області цей лист отримало.
Проте, поліція не поспішала проводити за цим фактом перевірку, обмежуючись, здебільшого, періодичним надісланням запитів до Бердичівської міської ради. На початку вересня справу таки передали до суду, однак тоді Олег Замега повернув протокол про адміністративне правопорушення назад у поліцію, оскільки, на його думку, він був складений невірно.