У середу у Києві у Мистецькому Арсеналі відкрито VII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. В ході проведення “Книжкового Арсеналу” будуть представлені книжкові новинки від понад півтори сотні видавництв, а також відбуватимуться авторські і тематичні програми та спецпроекти.
Одним із таких заходів в рамках проведення “Книжкового Арсеналу” стало відкриття виставки з нагоди проведення Року Джозефа Теодора Конрада Коженьовського в Україні. Відкриття виставки відбулося символічно — кожен учасник відкриття читав свою мовою один і той же уривок з творчості Джозефа Конрада.
Участь у відкритті виставки взяли міністр культури України Євген Ніщук, посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф та посол Польщі в Україні Ян Пекло. І це — дуже символічно. Адже Джозеф Конрад по праву може вважатися генієм як українським, так і польським та британським. Він – англійський письменник польського походження, уродженець України.
Народився Джозеф Конрад, за одними даними – у Бердичеві, за іншими — у с.Терехове Бердичівського району, за третіми даними — у с.Іванківці Бердичівського району. У Бердичеві функціонує музей Джозефа Конрада, одну з вулиць, яка веде до Костелу Святої Варвари минулого літа депутати міської ради перейменували у вулицю Джозефа Конрада,