Сонце, безхмарне небо, вогнева…
Гарні в Україні люди, гарні в українській армії солдати і добросовісні, з гумором резервісти.
Тривають заняття з вогневої підготовки, під час яких оперативний резерв впевнено згадує призабуті навички. Чоловіки, у яких вже є не тільки діти, але й онуки, з завзяттям вивчають матеріальну частину зброї та озброєння, ведуть стрільбу по мішеням, “гупають” з РПГ, “швиргають” гранати.., а також насолоджуються відпочинком на природі у чоловічій компанії.
Польовий вихід з цілою низкою занять: захід – не для слабких духом. Тому гармаші встигають не тільки навчатись, але й “тихим полюванням” займатись – на Чернігівщині небувалий урожай грибів. Не просто грибів, а білих грибів. Хлопці збирають їх у пакети, відра, каски, оберемки.
Осінь все ж таки…
Той, хто проходив або проходить службу у Збройних Силах України знає, що однією з головних складових армії є процес постійного навчання військовій справі та удосконалення вже набутих навичок. Тому згідно розкладу занять проводяться: вивчення матеріальної частини зброї та озброєння, тактична медицина, мінна справа, топографія, психологічна реабілітація, вогнева підготовка, спеціалізація.
Оперативному резерву дуже сподобались заняття з вогневої підготовки під час якої хтось практикувався у стрільби із стрілецької зброї, хто згадував призабуті знання, але сподобалось без винятку усім, навіть… інструкторам.
Бойова підготовка в польових умовах йде по наростаючий і плавно переходить у тактичні навчання батарей, дивізіонів, бригади. Стрільба з гармат з закритих позицій і прямою наводкою, по нерухомих й рухомих цілям, з маршу в бій і стрімка зміна позицій. Причому не тільки вдень, але й вночі, як кажуть при світлі зірок.
Відпрацьовуємо військову науку в максимально наближених до бойових умов, не в теорії. Тривають навчання оперативного резерву. День і ніч сплітаються в низку занять. Ще не остиглі стволи від нічної стрільби, а гармаші вже відпрацьовують тактику протитанкової боротьби та вогневої підтримки на дальніх дистанціях.
“Війна війною, а… відпочинок має бути” – перефразуємо вислів і підіб’ємо підсумки двотижневої реабілітації особового складу на полігоні.
Деякі підрозділи бригади проходять бойову підготовку в польових умовах і другий вихідний поспіль відділ морально-психологічного забезпечення наповнює його культурно-масовою роботою.
Недільні дні наповнюються спортивними заходами, де в єдиному пориві працюють команди-суперниці та вболівальники. Минулої неділі початок спортивним змаганням поклала естафета – тут перемогу здобула строкова служба, яка плавно переросла у суперництво з гирьового спорту – молодий контрактник віджав 24 кілограми 30 разів, збирання-розбирання автомату, перетягування канату. Заключним дійством свята стали турніри з футболу та волейболу.
Дякуючи сприянню ОК “Північ” військовослужбовці бригади вже другий раз мають можливість ознайомлюватися з історичнім надбанням міста Чернігова. Майже двісті військовослужбовців бригади мали змогу на безоплатній основі організовано трьома групами, з екскурсоводами ознайомитись з національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній», пам’яткою архітектури ХІ-ХVIII ст. «Антонієві печери та Іллінська церква», парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва «Болдина гора».
Екскурсії відбуваються в змішаному складі: контрактники, строкова служба, оперативний резерв. Без перебільшення ті, хто забажав прийняти участь в цьому культурному заході, привозять до табору багато вражень.
Їх розповіді призвели до формування цілої серії звернень до відділення з МПЗ, щодо організації на наступні вихідні аналогічного заходу.
З концертом до польового табору бригади завітав колектив військово-музичного центру КСВ ЗСУ. Виступи виявилися не просто цікавими, а нестандартними, коли до спільного виступу артисти запрошували самих глядачів.
Футбольні вболівальники мають змогу на стадіоні м. Чернігів матчі команди “Десна” (Чернігів) та їх супротивниками.
Ось так чоловіки займаються чоловічою роботою – навчаються захищати Батьківщину.
Олег КАЛАШНІКОВ,
прес-служба 26 абр