Відбудеться беатифікація бердичівлянина Владислава Буковинського

Поділіться публікацією з іншими

1450181895Найближчим часом Бердичів матиме свого блаженного, а згодом – і святого у католицькій церкві. У вересні цього року відбудеться беатифікація ксьондза Владислава Буковинського, «Апостола Казахстану» – країни, де він служив і був похований.
Владислав Буковинський народився 22 грудня 1904 року в Бердичеві. 1920 року його сім’я перебралася до Польщі. У 1921-1931 роках вивчав право і теологію в Ягеллонському університеті. Священицькі свячення прийняв 28 червня 1931 року. По кількох роках душпастирської праці в Рабці та Сухій Бескидській виїхав 8 серпня 1936 року на схід Польщі й став викладачем у духовній семінарії в Луцьку. Від 1939 року був настоятелем у катедрі Луцька. 1940 року його арештував НКВС.
Вийшовши з ув’язнення 1941 року, отець Владислав активно допомагав утікачам і в’язням. У 1945-1954 роках перебував у радянських ув’язненнях і трудових таборах у Києві, на Байкалі, в Челябінську і Джезказгані. Там після виснажливої кільканадятигодинної праці ще відвідував хворих у в’язничній лікарні, підтримував в ув’язнених віру і надію, вділяв їм таїнств, провадив реколекції різними мовами.
1954 року був засланий до Караганди з обов’язком працювати сторожем. Провадив таємне душпастирство. У 1958 році знов був арештований, ув’язнений на три роки і засланий до таборів. Загалом ксьондз провів у таборах та ув’язненнях понад 13 років свого життя. Відбувши покарання, продовжував у Караганді душпастирську працю: по приватних помешканнях служив Святу Євхаристію, катехизував, уділяв таїнства. Помер у Караганді 3 грудня 1974 року, до кінця залишаючись душпастирем.
Беатифікаційний процесс Владислава Буковинського розпочався у Кракові 19 червня 2006 року. Через шість років, 2012‑го, до Конгрегації у справах канонізацій у Римі було подано «Positio» про життя, діяльність і героїчність чеснот, а також про славу святості Слуги Божого. Від 2008 року збиралися лікарські документа й свідчення стосовно можливого чуда за заступництвом цього кандидата на вівтар, акти про чудо подано до Конгрегації 19 червня 2013 року.
Беатифіка́ція у Католицькій Церкві — це акт зарахування до лику блаженних, право виконати його належить винятково Папі Римському. Беатифікація розглядається Церквою як певний етап у процесі підготовки канонізації, тобто визнання святим.
Отець Буковинський буде першим блаженним Католицької Церкви латинського обряду в Казахстані. Ця звістка стало особливою і для польської громади нашого міста та усіх бердичівлян. Адже саме наша земля подарувала світу цю визначну духовну постать.
Декретом Папи Римського Франциска у вересні відбудеться беатифікація слуги Божого ксьондза Владислава Буковинського. Церемонія буде проведена у Казахстані. Серед запрошених взяти учать у ній – і мер Бердичева Василь Мазур.
Не залишається осторонь такої визначної події і польська громада Бердичева. Голови осередків польських організацій звернулися до міської влади з прохання провести у Бердичеві ряд заходів на вшанування пам’яті Владислава Буковинського. Зокрема, назвати на його честь одну із вулиць міста. Відповідне звернення на сесії міської ради оголосив депутат, редактор програм польського радіо Юрій Сокальський.
Дане звернення вже розглянули на комісії з питань перейменування вулиць, площ та провулків міста. Зокрема, керівники польських організацій, пропонують назвати іменем Владислава Буковинського нинішню вулицю Молодговардійську – це було б доречним з урахуванням того, що вона веде до католицької святині – Кляштору Босих Кармелітів. Перед тим, як дане питання буде винесене на розгляд сесії міської ради, запитають думку жителів цієї вулиці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *