Вервечка Святішого Йоана Павла II – дарунок Іконі Матері Божої Бердичівської

Поділіться публікацією з іншими

Дух єднання, невимовна радість і Божа благодать панували минулими вихідними на території Кляштору Босих Кармелітів, що кілька років тому був визнаний всеукраїнським Санктуарієм, тобто святим місцем. Тисячі людей зібралися перед мурами славетного монастиря. Багато років поспіль, у третю неділю липня, в Бердичеві відбувається визначна подія – проведення урочистостей з нагоди свята Божої Матері Бердичівської, увінчаній у Чудотворній іконі, завдяки якій наше місто стало відомим у Європі центром паломництва (у світі нараховується 18 католицьких коронованих ікон, одна з них – у Бердичеві).
У рік ювілейної, 260-ї річниці коронації ікони Пресвятої Діви близько 20 тисяч прочан знову прийшли та приїхали до Бердичева – це віруючі з різних парафій України, а також з-за кордону (вік найменшого паломника – 10 місяців, найстаршого – 87 років). Люди, котрі роками слідують обраним шляхом, вірять, що їхніми діями і помислами керує Господь. Вони отримують від подорожі великий заряд позитиву і бажання наступного року знову вирушити у путь.
У неділю зранку зі співом та молитвами мандрівники заповнювали площу перед мурами храму, йшли сюди і потоки бердичівлян. Хоча святиня знаходиться постійно у нашому місті, але так важливо відчути тут саму урочисту мить єднання, долучитися до спільної молитви, торкнутися найпотаємніших струн душі.
На урочистості з нагоди ювілейної дати Коронації Ікони Матері Божої Бердичівської завітали представники вищого католицького духовенства, державної та місцевої влади, дипломатичних установ, інші посадовці та почесні гості. Зокрема, на почесних місяцях були помічені міський голова Василь Мазур, народний депутат України Олександр Ревега, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Маріс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, перший заступник Надзвичайного і Повноважного Республіки Польща в Україні Рафал Вольскі, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, представники делегацій Міністерств культури України та закордонних справ Польщі (серед яких і давній друг Бердичева Кшиштоф Свідерек) та інші гості.
Святкову літургію, яка відбулася просто неба, очолив ординарій дієцезії Астана з Казахстану Архієпископ Томаш Пета, якому співслужили католицькі священики з України на чолі з митрополитом Львівським Мечиславом Мокшицьким та ординарієм Кишинівської дієцезії Антоном Кошою. З благословіння Папи Римського Франциска, Бердичів відвідав та молився разом з усіма присутніми секретар Апостольського Нунція в Україні монсеньйор Пьотр Тарнавські.
За мир на інші необхідні благодаті на площі Св.Йоана Павла II у Бердичеві молилися надзвичайно багато людей – різного віку, соціального статусу, національностей та навіть віросповідання. Хоча Кляштор Босих Кармелітів – обитель католицька, але чудотворну ікону Богородиці шанують не лише православні та католики, але і віруючі інших обрядів.
У Всеукраїнскьому санктуарії цього року дякували за 25-річчя відродження структур Римо-Католицької Церкви в Україні та, зокрема, за повернення отців-кармелітів у бердичівський кляштор; славили Бога за життя і служіння уродженця нашого міста о. Владислава Буковинського, беатифікація якого (тобто зарахування до лику блаженних) відбудеться цього річ у Караганді. Також із вдячністю та спільною молитвою присутні згадали світлої пам’яті Архієпископа, Ординарія Києво-Житомирської Дієцезії Петра Мальчука, який нещодавно відійшов до Господа (в цей день йому мав би виповнитися 51 рік).
У своєму зверненні до пастви Голова Єпископату Римо-католицької церкви в нашій державі Мечислав Мокшицький пригадав про те, що нині згадується 15-а річниця паломництва Йоана Павла ІІ в Україну. Великий Понтифік, пам’ятник якому наразі зустрічає всіх на площі його імені перед мурами кляштору, за життя завжди відвідував святині, дарував іконам троянди. Але під час візиту Йоана Павла II в Україну, у Бердичеві ще не було санктуарію. Усвідомлюючи важливість такої події, Архієпископ Мечислав Мокшицький подарував іконі Бердичівської Богородиці папську вервечку — молитовний розарій із перлин.
Урочиста Меса просто неба перед Іконою Матері Божої Бердичівської завершилася духовним гімном «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».DSC_4720 DSC_4721 DSC_4733 DSC_4738 DSC_4770 DSC_4774 DSC_4780

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *