У вівторок у Бердичеві планують затвердити бюджет

Поділіться публікацією з іншими

2014-10-19_17-44-27Сьогодні обрана восени минулого року Бердичівська міська рада складатиме перший серйозний тест на зрілість. Одне із основних питань, котре виноситься на порядок денний сьогоднішнього пленарного засідання – затвердження бюджету міста на 2016-й рік. Протягом двох тижнів проводилися засідання профільних депутатських комісій та відповідні консультації. Переговорний процес був складним і тривалим у часі. Воно і не дивно, адже більшість народних обранців – новачки у депутатській справі і вперше стикаються із бюджетом, як то кажуть із середини. Хтось намагався розібратися, вникнути в суть, а хтось, складалося враження, просто пригадав дитячу промовку про сороку-ворону, яка тому дала, тому дала, а цьому – нічого не дала.
Чи досягнуть врешті-решт депутати компромісу – дізнаємося сьогодні.
Прогнозні показники бюджету – мало оптимістичні. Як завжди, майже на всі галузі бракує грошей. 16 мільйонів не вистачає на медицину, 6 мільйонів – на освіту. Це при тому, що лікарні та школи мають фінансуватися за рахунок державного бюджету.
Загалом близько 80% бюджетних коштів буде спрямовано на заробітну плату працівникам бюджетної сфери, ще 10% витрат – це розрахунки за енергоносії. І лише 10%, які залишилися, можна буде спрямувати на забезпечення поточного життя міста, і за майже фантастичних обставин – ще й щось залишити на його розвиток.
Оптимізму у цій ситуації додає хіба що той факт, що всі міські бюджети за останні минулі роки були складними. Хоча минулорічний – приймався в умовах нового бюджетного і податкового законодавства, упродовж 2015 року у цій площині знову відбулися суттєві зміни. Тож можна сказати, що новий 2016-й бюджет знову приймається у нових законодавчих реаліях. І краще чи гірше від того буде – ще не зрозуміло.
Державний принцип такий: більше податків залишати у бюджетах місцевих громад. Але водночас міська казна тягне на собі і більше витрат.
Візьмемо, для прикладу пільгові перевезення. Держава і до того, компенсувала перевізникам лише частину їхніх витрат, а тепер – взагалі відмовилася від своїх зобов’язань. Тобто вже у цьому році возити чи не возити і кого саме за пільговою ціною – мають вирішувати на місцевому рівні. Держава, яка законодавчо гарантувала ці пільги, у цьому році грошей на них вирішила не давати. Дане питання днями навіть піднімалося на загальних зборах Асоціації міст України, членом якої є і Бердичів. Тепер чекають реакції керівництва держави. Про це розповів учора на засіданні виконкому, на якому затверджувався міський бюджет, мер Василь Мазур.
Харчування учнів 1-4 класів тепер – теж клопіт виключно міського бюджету. Але відправити міський бюджет у нокаут може інша законодавча зміна. У цьому році держава фактично зобов’язує утримувати міським коштом ще й 3 ПТУ, які є у Бердичеві. Ціна питання – 21 млн. грн. Вам все ще здається, що ви читаєте фантастику? Ні! Такі реалії нового бюджетного законодавства. Водночас не передбачено механізму виконання такого рішення, не кажучи вже про те, де взяти гроші. У міському бюджеті планують поки що передбачити гроші на те, щоб забезпечити роботу ПТУ у першому кварталі. Сподіваючись на те, що державні мужі таки схаменуться. За словами Василя Мазура, відповідне звернення підтримали і на засіданні АМУ.
Це лише невеличка частина «сюрпризів», які може містити в себе новий бюджет Бердичева-2016. Затягувати паски нам не вперше. Радує те, що українці, кажуть, живуча нація.
Завдання на прийдешній рік чітке і зрозуміле: економити, спільними зусиллями працювати над наповненням міської казни та зберегти ті підприємства і колективи, які працюють для громади міста.
Старими членами виконкому бюджет був затверджений одноголосно, тепер – слово за новими депутатами міської ради.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *