Фото зі сторінки О.Побережного у соціальній мережі Фейсбук

У Бердичеві пройшла чергова позачергова сесія міської ради: за два з невеликим роки – вже 32-га за ліком. Висновки – не надто втішні: підвищення оплати за теплопостачання у Бердичеві не уникнути. Було навіть озвучено інформацію про те, що відповідний проект рішення вже підготовлено.
Наразі ж розглядали питання компенсації різниці у тарифах для «Бердичівтеплоенерго» – передбачено виділити підприємству два мільйони гривень. Підвищення цін на газ для теплопостачальних організації, електроенергії, зростання мінімальної зарплати призвели до того, що існуючий тариф не лише не дає можливостей для прибутку теплоенерго, але й заводить його у боргову яму.
Виходів із цієї ситуації два, чітко визначених законодавством: або підвищувати тариф для споживачів до економічно обгрунтованого рівня, або компенсовувати підприємству різницю у тарифах. Зокрема, стаття 31 чинного Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), а частиною четвертою цієї статті Закону визначено, що у разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг. Також згідно із статтею 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення» органи місцевого самоврядування, які встановили державні регульовані ціни на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язані відшкодувати суб’єктам господарювання різницю між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Тож, аби вже зараз не перекладати надтяжкий тягар на плечі бердичівлян у вигляді непомірного тарифу на тепло, рада майже одноголосно прийняла рішення виділити «Бердичівтеплоенерго» два мільйони гривень як компенсацію різниці у тарифах.
Не підтримала таке рішення лише фракція «Свободи» у складі депутатів Олексія Побережного та Анатолія Кривушина. Напрошується висновок, що “свободівці” виступають за підвищення тарифів для бердичівлян вже зараз, а потім будуть «героїчно» і показово «боротися» проти такого кроку. Або ж – свідомо сприяють тому, аби «Бердичівтеплоенерго» опинилося у ще більшій борговій кабалі і, як наслідок, припинило свою роботу, а люди залишилися без тепла… Тим паче, «Нафтогаз України» вже попередив, що у разі непогашення «Бердичівтеплоенерго» боргів за спожитий газ до 22 січня, постачання газу у місто буде припинене…