23 грудня на Бердичівщині відбудуться вибори одразу у трьох новоутворених об’єднаних громадах. Виборчий процес триває на повну, політичні партії визначилися зі своїми претендентами, кандидати вже зареєстровані виборчими комісіями. Нині — найактивніша фаза агітаційної роботи.
У вівторок, 4 грудня, у селі Рея, яке входить до Гришковецької ОТГ, Благодійний фонд “ЛАВ”, засновником котрого є голова Житомирської обласної організації партії “Батьківщина” Лабунська Анжеліка Вікторівна, проводив у селі безкоштовну акцію, здійснюючи безкоштовну діагностику зору селянам. Читай — виборцям, які 23 грудня прийдуть на виборчі дільниці. Партія “Батьківщина” офіційно бере участь у виборах у Гришковецькій громаді. Під час акції всім бажаючим безкоштовно роздаються окуляри з наклейками “Батьківщина”.
Частина 3 статті 3 Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” прямо забороняє благодійним організаціям надавати благодійну допомогу політичним партіям або від імені політичних партій, а також брати участь у виборчій агітації.
Пленум Вищого адмінсуду своєю Постановою №5 від 05.02.2016 року чітко визначив, на що поширюється заборона надання виборцям безоплатно чи на пільгових умовах матеріальні цінності. Зокрема, під заборону підпадають будь-які благодійні фонди та громадські організації, що надають благодійну допомогу під час виборчого процесу, якщо це прямо пов’язано з конкретним кандидатом у депутати. Така допомога має розцінюватись як підкуп виборців.
Статтею 160 Кримінального Кодексу України передбачено, що підкуп виборців карається позбавленням волі на строк до семи років.