У Бердичеві виявлено сказ. Місто оголошено загрозливою зоною

Поділіться публікацією з іншими

20130313182552Днями в районі вулиці Білопільської була знайдена мертва лисиця. Шляхом проведення лабораторних досліджень встановили, що тварина була хворою на сказ.
У зв’язку з цим сьогодні відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській міській раді, яка своїм рішенням ввела карантинні обмеження на територію вулиці Білопільська та суміжну – вул. Низгірецьку, Газопровідну та пров. Степанюка. Територію міста оголошено загрозливою зоною.
Громадянам, що проживають по вул.Білопільській на період карантинних обмежень заборонено продаж, передачу іншим громадянам тварин всіх видів, які утримуються в їх господарствах. Наразі визначається перелік осіб, які мали контакт з хворою твариною.
Головному лікарю Центральної міської лікарні Ларисі Бабіковій доручено розглянути доцільність профілактичного лікування громадян, які проживають на вул. Білопільській (до речі, щеплення від сказу проводяться безкоштовно).
В терміновому порядку порушено питання щодо створення бригади з відлову безпритульних тварин. На адресу Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства надіслано звернення з проханням надати дозвіл Товариству мисливців і рибалок на відстріл червоної лисиці, безпритульних тварин в мисливських угіддях та зелених зонах навколо міста.
Довідково:
Захворювання на сказ призводить до смерті хворого у 100% випадків. Якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо. Єдиний спосіб порятунку – це вакцинація, яку проводять якнайшвидше одразу після інфікування до настання хвороби.
Між інфікуванням та виникненням перших проявів хвороби (інкубаційний період) проходить від 12 днів до 6 місяців, інколи рік. Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця укусу (чим ближче до голови, тим швидше вірус проникне до мозку), розміру, глибини та кількості ран, віку потерпілого (у дітей захворювання розвивається швидше). Чим коротший інкубаційний період, тим менше залишається часу в лікарів для проведення вакцинації.
Пам’ятайте! При укусах чи ослиненні дикими тваринами необхідно негайно звернутися до лікарні і пройти повний курс антирабічних щеплень. Лише це захистить Вас від сказу та врятує життя!

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *