Кожну третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Традиційно, з цієї нагоди у Бердичеві відбувається покладання квітів до пам’ятних знаків жертвам політичних репресій, встановлених у місцях масових розстрілів на вулиці Героїв України та єврейському кладовищі.
Не став винятком і нинішній рік — участь у покладанні квітів до пам’ятних знаків у Бердичеві взяли міський голова Василь Мазур, секретар міської ради Юлія Лефтер, голова фракції “Солідарність” у міській раді Віталій Березовенко, представники громадськості, студенти та викладачі Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.
День пам’яті жертв, які загинули або постраждали внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, з’явився в календарі наприкінці 90-х років і носив назву «День пам’яті жертв голодомору», відображаючи в своєму формулюванні один із найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався він в четверту суботу листопада, відповідно до Указу Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року.
Згодом, згідно із Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року № 797/2004 було встановлено назву «День пам’яті жертв голодоморів та політічніх репресій».
Надалі, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати.