У Бердичеві вперше встановлять 95 теплових лічильників

Поділіться публікацією з іншими

104298_orЗгідно Інвестиційної програми КП «Бердичівтеплоенерго», яку депутати міської ради планують погодити на найближчій сесії міської ради у п’ятницю, у Бердичеві вперше за останні роки буде встановлено одразу 95 теплових лічильників у 81 житловому багатоповерховому будинку. На це передбачено використати один мільйон сімсот шістдесят дев’ять тисяч гривень.
Більшу кількість лічильників, ніж самих будинків, теплоенергетики пояснюють тим, що у окремих будинках існує не по одному, а по два, а то й п’ять теплових входів, на кожен з яких потрібен свій лічильник. Вартість встановлення приладів обліку вже закладена у тариф.
Наразі у місті лічильники встановлено лише у 44 будинках, та й то – у 2007-2009 роках, коли існувала відповідна державна програма та державне фінансування (ставили окремі будинки собі лічильники тоді і за власний кошт). Відтоді обладнати споживачів тепловими лічильниками підприємство не мало змоги у зв’язку з фінансовою ситуацією та заблокованими рахунками – всі наявні кошти йшли на погашення боргів за спожиті енергоносії. Для згаданої Інвестиційної програми буде відкрито окремий рахунок.
Нині на підприємстві відсутні борги із заробітної плати, розповідає представник «Бердичівтеплоенерго», так само розрахувалися і за спожиту електроенергію. Водночас, наявний борг перед «Нафтогазом України» – близько 53 мільйонів гривень. При цьому, самого боргу з цієї суми – лише близько половини. Решта – пеня та штрафні санкції. Загалом у місті треба обладнати тепловими лічильниками ще 291 будинок. Заплановані 95 лічильників мають встановити ще до кінця нинішнього року. Так, принаймні, обіцяють депутатам на самому підприємстві.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *