У Бердичеві військові взяли у кільце і знешкодили диверсантів

Поділіться публікацією з іншими

SAM_8211У період із 25 до 30 квітня в Бердичівському гарнізоні були проведені тренування протидиверсійних резервів, чергових сил і засобів військової частини – польова пошта В3231, які повинні реагувати на різноманітні загрози сьогодення: терористичні акти, підпали, руйнування, інші провокаційні дії з боку диверсійних угруповань, природні катаклізми і т. п.
До тренувальних заходів було залучено біля тисячі військовослужбовців Бердичівського гарнізону; у т. ч. пожежна техніка; сили і засоби протидії безпілотним літальним апаратам, засоби радіорозвідки із виявлення, перехоплення відкритих, кодованих передач радіостанцій, пеленгування джерел радіосигналів противника та визначення їх місцезнаходження, обробки та аналізу перехопленої інформації в цілях розкриття її змісту, виявлення та придушення переговорів противника.
Була організована взаємодія із підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.
У ході відпрацювання навчальних заходів одними із перших стартували пожежники, згодом ініціативу підхопили й інші чергові підрозділи частини.
«Згідно із планом, затвердженим командиром частини, сьогодні було проведено пожежно-тактичне навчання із залученням сил і засобів Міністерства надзвичайних ситуацій (24 грудня 2012 року реорганізоване в Державну службу України з надзвичайних ситуацій – ред.), розповідає начальник служби пожежної безпеки військової частини – польова пошта В3231 Чорний Сергій Анатолійович. ‒ Зокрема, був залучений один розрахунок 9-ї пожежно-рятувальної частини м. Бердичів».
«Було визначено зі складу добового наряду частини військовий підрозділ, а також до нього долучено підрозділи із протидії диверсійним і терористичним актам. Провели заняття із виокремленою категорією військовослужбовців із метою посилення охорони об’єктів частини. Основне завдання – налагодити взаємодію чергових підрозділів частини з черговою зміною, а також взаємодія оперативного чергового частини із представниками МВС, СБУ у порядку, визначеному керівними документами», – пояснює помічник начальника штабу військової частини – польова пошта В3231 капітан Костишин Андрій Володимирович.SAM_8204
На його пояснення заступник начальника штабу військової частини – польова пошта В3231 майор Коропченко Олександр Володимирович деталізує дії військовослужбовців: «Проводимо тренування із протидиверсійним резервом щодо посилення охорони військової частини у разі оголошення тривоги. Зараз особовий склад визначеного підрозділу збирається для отримання боєприпасів, уточнення завдання, перевірки справності та налагодженості зв’язку. Після цього військовослужбовці убувають на визначені маршрути патрулювання».
Подібні заходи для наших військовиків ‒ не новина, тренування для них звична справа, що приносить багато користі, нові враження, незабутні емоції та дає найцінніше – практичний досвід. Ба більше, тренування у передсвяткові дні – ще більш відповідальні та серйозні. «Навчання із взаємодією ми проводимо уже не вперше, ‒ зауважує Андрій Костишин. ‒ Періодично, за наказами керівників вищих штабів, відбуваються такого роду заняття. І зараз, у зв’язку із наближенням святкових днів, збільшенням імовірності того, що у будь-який момент може виникнути диверсійний напад або ж просто провокація, у черговий раз ми отримали завдання провести навчальне заняття такого рівня із залученням представників поліції, СБУ та із відпрацюванням повністю, від початку до кінця, усіх задач, які у разі чого стоятимуть перед кожною структурою та підрозділом».
«Фактично планові тренування із гасіння пожеж у підрозділі відбуваються не рідше, ніж раз у тиждень. Але у зв’язку із “гарячим” періодом сплановано збільшення кількості навчань до 3-х у тиждень». – пояснює начальник служби пожежної безпеки. «Ліквідовувати пожежі – це наша звичайна робота. Ми завжди готові до виїзду у будь-яку точку гарнізону у будь-який час доби. Але морально до заходу хлопці все одно готувалися. Трохи навіть переживали. Адже на пожежний взвод завжди покладена дуже велика відповідальність». ‒ ділиться враженнями від передтренувальних заходів Сергій Чорний.
До когось наближаються свята, а хтось посилює власну пильність, муштрує увагу, загострює зір, удосконалює швидкість реакції. І усе це заради того, аби мирні жителі могли спати спокійно. «Ніхто не застрахований. Тому теоретично противник може у будь-який момент опинитися поруч із нашою військовою частиною», ‒ наголошує Олександр Коропченко. Проте навіть попри подібний ризик, пересічним бердичівлянам боятися нічого, адже, за його словами, «увесь особовий склад частини постійно знаходиться на визначених місцях несення служби. Є черговий підрозділ, який у разі чого реагує протягом 10-ти хвилин. За потреби у визначений час також прибуває посилення, яке повинно надати допомогу в охороні та обороні частини черговому підрозділу».
Отож, загрози усе ж є. Саме тому військовики й активно удосконалювали свої фахові навички. Щоби вчасно попередити, зупинити, знешкодити. Імітація диверсійного нападу та його відбиття – ось, що було на часі. «Сьогодні у ролі чергового підрозділу виступає зміна, яка реально на цей момент несе службу у добовому наряді. Саме на їх долю випало заняття. Диверсійну групу, порушників імітують заздалегідь визначені наші ж військовослужбовці у кількості 5-ти чоловік. Вони відпрацьовують напад, підкрадання зі зброєю, намагання пробратися на пост», ‒ коментує хід проведення заняття помічник начальника штабу. А в кінці підсумовує: «Сторона диверсантів-імітаторів зі свої завданням не справилася. Військовослужбовці чергового та протидиверсійного підрозділів вчасно зреагували на подані їм сигнали, уміло спланували свої дії, згадавши усі елементи алгоритму у разі виникнення загрози такого характеру, та в результаті відбили напад швидко, правильно й впевнено. Імітованого противника узято в кільце та знезброєно. Отож, диверсанти успішно знешкоджені»
Із ліквідацією імітованої пожежі черговий підрозділ теж упорався. «Відпрацьовували в основному механіку роботи з обладнанням і технікою та елемент взаємодії з іншою організацією – Міністерством надзвичайних ситуацій. У результаті особовий склад показав високий рівень готовності щодо реагування на загрози сьогодення», ‒ дає оцінку діям підлеглих Сергій Чорний. Щоправда, допомагали йому у цьому представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
«Відповідно до спільних наказів взаємодії ми приїхали на відпрацювання занять із тушіння вогненебезпечних об’єктів», ‒ розповідає заступник начальника 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини Степанов Ігор Володимирович. У свою чергу, начальник служби пожежної безпеки наголошує, що «роль еменесників, у зв’язку із тим, що об’єкт охорони дуже важливий і у разі чого наслідки можуть бути серйозними, вагома. Тобто, ми, звичайно, готові до дій, та еменесники готові нам допомогти у випадку, коли нам не вистачить своїх сил і засобів. Саме один із цих елементів – прихід нам на допомогу еменесників, – ми відпрацьовували у процесі навчання».
Пожежа пожежею. Та чи можемо ми передбачити причини загорянь? Що саме чи хто може спровокувати подібну надзвичайну ситуацію? «Відповідно до розрахунків, які я наводив у своїй же дипломній роботі, яку писав під час навчання в Академії цивільного захисту, ‒ роз’яснює Сергій Чорний, ‒ на військових об’єктах, враховуючи те, що вони охороняються, діє система пожежних постових. З огляду на це, найбільш вірогідні причини пожеж на військових об’єктах це, по-перше, людський фактор, а по-друге, терористичний акт. Людський фактор у свою чергу ділиться на декілька категорій: невиконання елементарних вимог пожежної безпеки, паління, використання несправного обладнання та техніки». Ігор Степанов підкріплює позицію начальника служби пожежної безпеки своїми міркуваннями: «Щодо причин займання військових об’єктів, то скажу, що вони можуть бути якими-завгодно. В основному, це або несправна електрика, або звичайна людська необережність у поводженні із подібними об’єктами».
Отож, минуло 5 діб. Заходи успішно відпрацьовано. Багато затрачено сил, багато залучено людей. Та воно того варте. «Такі тренування є ефективними, тому що вони надають практичний досвід», ‒ упевнений Андрій Костишин. «На мою думку, спільні навчання завжди потрібно проводити, ‒ доповнює його переконання заступник начальника 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини. ‒ Адже тоді якраз найбільш налагоджується співпраця між військовою та нашою частиною. Таким чином кожен оцінює власні сили, бачимо, хто і що може. Відбувається певний обмін досвідом».
Думку попередників підтримує і заступник начальника Бердичівського відділу поліції майор поліції Рудніцький Геннадій Віталійович: «Загалом ми тісно співпрацюємо із військовими частинами Бердичева і я вважаю, що повинні так працювати і надалі». Опісля посадовець додає: «Так, наприклад, сьогодні на спецлінію 102 надійшло повідомлення про те, що був здійснений напад на склади військової частини, тому у складі оперативно-слідчої групи ми прибули на місце цієї події, де своїми силами виставили кордон, яким забезпечили охорону відповідної території. Так як злочинці на час нашого приїзду уже були затримані, відповідно слідчий провів огляд і зафіксував сліди злочину. За допомогою спеціальних пронумерованих жовтих карток ми позначили відповідні знаряддя скоєння злочину, які були вилучені черговим підрозділом частини під час затримання злочинців: об’єкт №1, об’єкт №2… Та відповідно сфотографували їх для майбутнього опису». Розповідаючи про подію Геннадій Рудніцький одразу ж оцінює дії своїх поплічників: «З огляду на те, що до приїзду оперативно-слідчої групи противник уже був затриманий, дії чергового та протидиверсійних підрозділів військової частини – польова пошта В3231 оцінюю позитивно. Хлопці – молодці».
Натомість помічник начальника штабу частини реагує відповідно: «Представники поліції прибули одразу ж, як тільки отримали сигнал із нашої частини. Професійно та швидко провели огляд місця події». На запитання, чи так повинно було б бути, капітан відповідає: «Зазвичай, так і відбувається. Як тільки черговий поліції та СБУ отримують відповідний сигнал від чергового частини, визначені особи поліції, чергова оперативно-слідча група, відразу ж реагує і виїжджає за вказаним напрямком, блокує автомобільні шляхи відступу ворога та сам заїзд на військовий об’єкт. СБУ уже безпосередньо працює над обробкою отриманої інформації, шукає, звідки “ростуть ноги” нападу, вираховують його запланований масштаб, виявляють організаторів і замовника».
Підсумовує усе вище сказане заступник начальника штабу військової частини – польова пошта В3231 майор Олександр Коропченко: «Думаю, що такі тренування можна і варто практикувати ще частіше. Адже особовий склад частини постійно переміщується, виїжджає у тимчасові відрядження. Це потребує регулярного уточнення й розподілу сил і засобів. Сьогодні ж вважаю, що хлопці у ході навчання поставлене перед ними завдання виконали на усі сто. Думаю, що будемо тримати марку і надалі».
Прес-служба військової частини – польова пошта В3231

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *