14 січня 2018 року увійде в історію Бердичева, Житомирщини та всієї України як дата, коли у Бердичеві було відроджено театр, який має більш ніж столітню історію.
І цю подію культурного, духовного значення важко переоцінити. Збудований ще у 1908 році, відкритий наприкінці 1911 і закритий у 1959 році, нині він стане справжньою візитівкою Бердичева. Символічно, що відкриття такого масштабного культурного об’єкту відбулося саме 14 січня — у день, коли українці вшановують пам’ять святителя Василія Великого. Бо, якби не Василь на прізвище Мазур, то не було б у місті сьогодні такого гарного свята. Саме з ініціативи міського голови у Бердичеві взялися, на перший погляд, за непідйомну і нереальну роботу – відновлювати міський театр.
Рішення про відбудову театру було прийнято рівно 5 років тому, якраз у перші дні січня. І символічно, що й відкриття відбулося саме на початку року. Тоді, у 2013 році, як і у наступні роки, мало хто вірив, що можна реалізувати такий грандіозний проект, та ще й у нинішніх умовах. Та спільними зусиллями це вдалося.
Бердичівська мудрість гласить: хто працює, тим і Бог допомагає. Тут треба додати: і хочеться допомагати. Саме тому на відкритті театру зібралося стільки друзів міста Бердичева — урядовці, парламентарі, представники іноземних посольств, обласної та міської влади, депутатського корпусу, меценати, люди, які власною працею та творчістю створюють нинішнє і майбутнє культурне надбання Бердичева. Всі спільними зусиллями, хто як міг, наближали цю подію.
Загалом, на відбудову театру у Бердичеві було використано близько 31 мільйона гривень: лише з Державного фонду регіонального розвитку було виділено близько 19 мільйонів гривень. Понад десять мільйонів виділила бердичівська громада, ще близько двох мільйонів використано за рахунок субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій. Самі будівельні роботи тривали майже три роки, цьому передували виготовлення проекту та проведення його експертиз.
І от нині ми маємо не лише чудову архітектурну споруду, практично повністю автентичну тій, яка відкривалася у 1911 році, але й справжній осередок культурного та духовного розвитку і розквіту Бердичева.
А найперша прем’єра у бердичівському театрі на Європейській запланована вже на 3 лютого.