У Бердичеві нагородили кращих акторів, режисерів та сценаристів фестивалю «ЖУК»

Поділіться публікацією з іншими

12419162_1010962865606456_8483757671479367121_o (1)Житомирський учнівський кінофестиваль, відомий під своєю абревіатурою «ЖУК», розширює свої горизонти. Цьогоріч він набув статус обласного, оскільки крім Житомира, відбувся також у Бердичеві, Коростені та Новограді-Волинському.
Вже вдруге поспіль це цікаве змагання організовувала громадська організація “Творча студія ДрімСтеп” за підтримки голови Житомирської ОДА Сергія Машковського, Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації, Управління культури Житомирської ОДА, депутата Бердичівської міської ради Віталія Березовенка.
За словами одного із організаторів фестивалю, директора творчої студія “ДрімСтеп” Богдана Яремчука, є бажання долучити до проекту якомога більше дітей та шкіл. Якщо в країні буде все добре, в наступному році ЖУКа планують вивести на всеукраїнський рівень. Але це у перспективі. Наразі ж на розгляд журі надійшло 48 короткометражних аматорських фільмів від 46 шкіл області, відзнятих за темою «Я – переможець!». Така тематика для учасників Житомирського учнівський кінофестивалю була обрана не випадково. Кожен з нас може стати переможцем, перемагати, в першу чергу, себе та свій характер й реалізовувати свій талант, сказав, вітаючи учасників фестивалю у м.Бердичеві, на церемонії нагородження, співорганізатор проекту ЖУК Богдан Яремчук.
Глядачі, що зібралися в МПК на церемонію нагородження переможців міського етапу учнівського кінофестивалю, переглянули 7 найкращих, за визнанням журі, короткометражок.
Діти знімали фільми про те, як потрібно перемагати у своєму житті, паралельно торкнулися проблем екології та забруднення навколишнього середовища, негативних людських якостей і звичок. «Я – переможець» – така тема, переконані організатори, мотивує насправді до змін і перемог у житті. А шлях до успіху легким не буває! «Легше до вершини дійти, аніж втриматися на ній. Лише той, хто починає все з самих низин, зможе оцінити вагу перемоги, ніж той, хто випадково і одразу на неї злетів», – висловив своє переконання у вітальному слові на адресу учасників фестивалю депутат міської ради Віталій Березовенко, за підтримки якого учнівський кінофорум відбувся у Бердичеві.

Оголошення результатів з нетерпінням чекали юні кіномитці міських шкіл 5, 7, 8 та 11, гуманітарної гімназії №2, НВК №10 та 15-го ліцею, які змагалися в одинадцяти номінаціях. Одинадцята школа неодноразово зривала хвилю овацій. Презентована їхніми кіноаматорами короткометражка «Моя перемога» була представлена майже в усіх номінаціях. За визначенням журі, одинадцятій школі дісталися і приз глядацьких симпатій, і відзнаки за кращу жіночу і чоловічу роль другого плану. На сцені вітали режисера фільму Марію Анголюк, наймолодшу учасницю – Марію Драган та Олександра Слободенюка, який наполегливо, крок за кроком йшов до цієї перемоги.
Кращими сценаристами виявилися учні НВК №10, які відзняли фільм «Переможемо разом», де підняли питання виховання свідомого молодого покоління. Призи за кращу музику та звук, операторську роботу та монтаж дістались учням ліцею №15. Визнання не лише як юний режисер, але й актор отримав Андрій Голубничий.
За кращу жіночу роль нагородили ученицю сьомої школи Оксану Кікеньову. За костюми та грим акторів-аматорів відзначили друга гімназію. А кращим фільмом визнано стрічку «Мрій. Дій. Перемагай» Бердичівського міського ліцею №15.
Юні переможці міського етапу кінофестивалю «ЖУК» візьмуть участь у церемонії нагородження, яка відбудеться в Житомирі, де боротимуться за головний приз – поїздку на європейський кінофестиваль.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *