У Бердичеві громада та депутати спільно прибрали сквер біля басейну

Поділіться публікацією з іншими

Останнім часом наш Бердичів змінився на краще: став чистішим, охайнішим, новішим, якщо можна так сказати. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям міської влади, комунальників, підприємців, просто небайдужих бердичівлян. Але нам, усім разом, безумовно, ще є над чим працювати.
Для прикладу, візьмемо сквер біля басейну, що знаходиться у центральній частині міста, і разом з тим – у затишку від наповнених транспортом доріг та метушні. Місцина між двома багатоповерхівками, периметром якої проходять вул.Стадіонна, пров.Ветеринарний та 1-й провулок Семенівський (колишній Шелушкова), знаходилася у не надто привабливому стані.
Такий вигляд скверу нікому не подобався. Кардинально змінити ситуацію восени минулого року вирішив підприємець Олександр Міроненко, який став ініціатором проведення тут масштабного суботника. І, засукавши рукави, разом з іншими небайдужими ентузіастами взялися до справи. Три дні кипіла робота. За цей час активісти не лише повністю прибрали та вивезли сміття, але і розчистили дерева та кущі, відремонтували та пофарбували лавки, побілили бордюри. Навіть старожили будинків не пригадували, щоб колись тут було так гарно.
Пройшло більш ніж півроку. І знову потреба привести сквер до належного вигляду – прибрати, скосити траву, обрізати обвисле гілля.
Естафету перейняли активісти, цього разу зорганізовані директором десятої школи, депутатом міської ради Наталією Рибак (фракція «Солідарність»). Ще раніше вчителі та учні навчального закладу висадили у сквері Алею слави. «З часу закладання Алеї вона постійно прибирається учнями та працівниками школи, жителями мікрорайону. Останнім часом все менше ветеранів через поважний рік приходять сюди. Але приємно, що сьогодні тут так багато дітей, молоді. Вони продовжують ці традиції, підтримують. Цей скверик має право на існування і будемо підтримувати його у чистоті і порядку стільки, скільки зможемо», – розповідає Наталія Рибак.
Ініціативу педагогічного колективу підтримали комунальники, жителі прилеглих будинків та учні 10-го НВК. Зважаючи на те, що наразі літні канікули, діти прийшли сюди з власної ініціативи. Чимало із них мешкають у цьому мікрорайоні, тож про суботник знали. Школярі Ярослав та Віталій зовсім по дорослому висловлюють свою громадянську позицію. Навіть деяким дорослим є чому повчитися у таких дітей. «Недавно ми тут зі школою прибирали, але зараз знову засмітилося. Хочу, щоб тут було чисто, прибрано. Я тут живу, виріс і мені буде приємно бачити тут чистоту», – розповідає один із хлопців. «Ми сьогодні вийшли прибирати цю алею для того, щоб і діти, і дорослі могли комфортно проводити тут свій вільний час. Вважаю, що кожен хотів би, щоб наше місто було затишне і охайне. Але для цього самим потрібно щось робити. Я пропоную час від часу всім збиратися на такі заходи, які будуть приносити користь не тільки нам, а й іншим людям», – додає інший. Поруч із ініціаторкою прибирання Наталією Рибак прибирає сквер її колега по депутатському цеху Андрій Чепіль (Патріотична партія). Дарма, що представлять різні політичні сили, які подекуди чубляться у раді, головне, що тут вони єдині у своїх намірах: «З настроєм все робимо, добре, гарно. Ціль у нас – зробити наше місто кращим і чистішим. Ви самі бачите, як тут було занедбано, і це прибирання вже давно назрівало».
Кілька годин роботи – і на сквер біля басейну любо глянути. Гуртом легше не тільки батька бити, але і лад у місті наводити. Директор НВК №10 Наталія Рибак дякує усім, хто долучився до цієї доброї справи. «Вийшли жителі будинків №№21, 23, 25, вулиці Стадіонної, долучилися учні восьмих-десятих класів НВК №10. тут є працівники нашого навчального закладу. Велика подяка за технічну підтримку нашому житлово-комунальному господарству, заступнику міського голови Сергію Онофрійчуку, працівникам сьомого жеку».
Справу зроблено. Прибрали. Залишається лише сподіватися, що мешканців мікрорайону та усі, хто бажає проводити свій час у затінку алей скверу, будуть підтримувати тут порядок. Пам’ятаючи, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.DSC_3826 DSC_3830 DSC_3833 DSC_3834 DSC_3841 DSC_3845

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *