У Бердичеві допит свідків у справі про тероризм проведуть у закритому засіданні

Поділіться публікацією з іншими

adventures-300x20619.10.2016 року Бердичівським міськрайонним судом було частково задоволено клопотання прокурора щодо проведення закритого судового засідання в проваджені по обвинуваченню двох осіб за ч. 2 ст. 258-2, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння терористичній організації, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, публічні заклики до вчинення терористичного акту).
Своє клопотання сторона обвинувачення мотивувала присутністю у судових засіданнях представників засобів масової інформації, які публікують відеозаписи судових засідань у соціальних мережах та на Інтернет ресурсах. Наслідком чого стає надходження погроз від невідомих осіб свідкам, які вже взяли участь у судовому процесі, що, на думку прокурора, може негативно вплинути на повноту, об’єктивність та неупередженість показів свідків, які ще не були допитані судом. Також було звернено увагу суду на систематичні порушення порядку з боку прихильників обвинувачених, які не реагують на зауваження колегії суддів та вчиняють різного роду провокації.
Однак, обвинувачені та їх захисники щодо задоволення заявленого клопотання заперечили та вказали, що, на їх думку, воно не містить передбачених законом підстав для проведення закритого судового засідання. Захист наголошував на неприпустимості порушення принципу гласності і рівності сторін у кримінальному процесі, а твердження про погрози свідкам назвав штучно створеними.
В своєму рішенні суд погодився з доводами сторони обвинувачення щодо необхідності забезпечення безпеки учасників процесу, звернувши увагу на присутність серед них особи, до якої вже застосовані заходи безпеки.
Отже, заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи, суд вирішив проводити судовий розгляд у закритому судовому засіданні лише на період стадій судового процесу, які передбачають допит свідків, особи, щодо якої вже застосовано заходи безпеки та обвинувачених із забороною аудіо-запису, а також відеозапису із застосуванням стаціонарної апаратури. Проголошена ухвала оскарженню не підлягає.
Продовження розгляду призначено на 14 годину 27 жовтня 2016 року.
З повним текстом рішення можна буде ознайомитися найближчим часом на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Прес-секретар Бердичівського міськрайонного суду

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *