Коли під час чергової сесії Бердичівської міської ради депутати перейшли до розгляду питань про затвердження у новій редакції Положення про електронні петиції та змін до Регламенту міської ради, які удосконалюють механізм як подання і розгляду петицій, так і подання та розгляду проектів рішень, народні обранці, які називають себе опозиціонерами, вирішили залишити сесійну залу, відмовившись брати участь у будь-яких голосуваннях. Імовірно, що причиною цього стало прізвище автора обох проектів рішень. Їх на розгляд депутатів подав голова фракції “Солідарність” Віталій Березовенко.
Парадокс у тому, що саме таку ідею — удосконалити регламент міської ради і деталізувати у ньому порядок подачі, реєстрації та прийняття проектів рішень — висловили самі керівники всіх фракцій на Погоджувальній раді ще півтора роки тому, і доручили це зробити …Віталію Березовенку.
Тим не менше, нині так звані опозиціонери заявили, що вказані проекти рішень є свідченням згортання свободи слова у Бердичеві та перешкоджанням депутатській діяльності. Правда, у чому це виражається, обгрунтувати не змогли. Хоча, що стосується змін до регламенту, то перешкоджанням депутатській діяльності свободівець Олексій Побережний норму про те, що проекти рішень, у яких містяться граматичні або стилістичні помилки, повертаються авторам для доопрацювання. Тобто, якщо слідувати логіці Олексія Побережного, коли депутат безграмотний і йому на це вказують, то це — перешкоджання його діяльності. А лідеру “Батьківщини” Володимиру Пономарчуку не сподобався пункт, запропонований Віталієм Березовенком про те, що у випадку, коли подається проект рішення, який передбачає додаткові видатки міського бюджету на будь-що, до нього повинно бути додано фінансово-економічне обрунтування із пропозицією джерел покриття цих витрат. “Логіка такої вимоги проста, – розповідає Віталій Березовенко. – Депутати мають навчитися працювати. Простіше всього написати вимогу про виділення грошей, але чи є вони у бюджеті — не всіх народних обранців хвилює. Тепер же депутати змушені будуть навчитися не тільки ділити гроші, але й шукати, звідки їх брати. Досить вже популізму”.
Незважаючи на політичний демарш окремих фракцій, депутати прийняли рішення і про обрання нових голів комісій. Нагадаємо, що три місяці тому сесією міської ради було прийнято рішення про звільнення чотирьох із п’яти голів постійних комісій. Тоді свої посади втратили Олексій Побережний, Володимир Сенча, Станіслав Лужанський та Олександр Велімовський. Тепер ж замість них головою бюджетної комісії обрано депутата Віталія Верещака, гуманітарної — Володимира Левандовського, комісії стратегічного розвитку — Ніну Альвас, і комісії по законності — Тетяну Домбровську.