tan_09У місті, відомому у всьому світі як “єврейська столиця” України, схоже, невдовзі не залишиться й натяку на історичне єврейське минуле. Це у кращому випадку. У гіршому — тим євреям, які ще залишилися, доведеться або ховати своє національне коріння, або ховатися у підвалах від єврейських погромів.
Приводом до такого висновку є виступ на останній сесії міської ради депутата-свободівця Анатолія Кривушина. “Свободівець”, прямо заявивши, що Бердичів є українським містом, поставив вимогу до міської влади про заборону у місті єврейської культури. Обурення депутата викликало виконання військовим духовим оркестром відомої на увесь світ мелодії “Сім-сорок” не тільки у сесійній залі під час урочистої сесії до Дня місцевого самоврядування (7 грудня). Верхом цинізму він вважає виконання цього твору 19 грудня під час відкриття центральної ялинки Бердичева на Центральній площі міста. При цьому, депут не приховує, що невдоволений саме тим, що в українському місті, під час українських свят звучать єврейські мелодії, що Анатолій Кривушин вважає неприпустимими і вимагає припинити. А це — вже відвертий прояв антисемітизму, який не лише є прямим порушенням Конституції України, але й підпадає під дію Кримінального Кодексу України.
Принаймні, такий висновок про антисемістські наміри Анатолія Кривушина зробили присутні на сесії бердичівляни. Можливо, “свободівець” хотів сказати насправді щось інше, але, проживши практично все своє свідоме життя в українському місті Бердичеві, нині вже пенсіонер, Анатолій Кривушин так і спромігся добре вивчити українську мову, внаслідок чого його виступи мало чим відрізняються від риторики Миколи Азарова, котрого не могло, часто, зрозуміти, навіть найближче оточення.
Нагадаємо, антисемістські заклики з боку бердичівських свободівців — вже не перші. Три роки тому стосовно єврейської культури та святинь цього народу різко негативно висловився тодішній лідер бердичівської “Свободи” Олексій Побережний.