Троллінг “Батьківщини”, або навіщо депутатам фейкові обличчя

Поділіться публікацією з іншими

ShelepaУ день закоханих, 14 лютого, у Фейсбуку з’явилася нова користувачка — Інна Подгаєвська. Принаймні, так свідчать дані з цієї соціальної мережі. Дівчина одразу активно включилася у буремний вир подій, які відбуваються у Фейсбуку: розміщає власні матеріали, поширює дописи інших користувачів, коментує сторонні публікації.

Правда, інші користувачі підмітили цікаву деталь: майже всі дописи Інни Подгаєвської мають позитивне ставлення до чинної міської влади Бердичева. На перший погляд, саме це наштовхнуло голову депутатської фракції “Батьківщина” у міській раді Валерія Шелепу на думку про те, що сторінка Інни Подгаєвської — фейкова. У Фейсбуку Валерій Шелепа вперто намагається довести всім, що насправді Подгаєвська — це “не дівчинка Інна, а хлопчик Віталій, у окулярах”, прямо натякаючи на те, що сторінку Інни Подгаєвської веде Віталій Березовенко — голова фракції “Солідарності” у міській раді.

Не будемо стверджувати, що насправді Інни Подгаєвської не існує. Але якщо її сторінка дійсно фейкова, то хто насправді стоїть за всім цим? Як не парадоксально це звучить, але найбільш зацікавленим у існуванні названої сторінки виглядає сам …Валерій Шелепа. На таку думку наштовхують навколополітичні події, які останніми місяцями відбуваються у Бердичеві.

З самого початку новообраної міської ради представники бердичівської “Батьківщини” заявляли, що у раді сформовано нову демократичну більшість, до якої приєдналася не тільки “Батьківщина”, але й “Самопоміч”. “Солідарність”, незважаючи на те, що перемогла у 30 із 36 округів, отримала лише десять депутатських мандатів і, фактично, опинилася у номінальній меншості у раді.

Та нині ситуація почала мінятися. “Самопоміч” почала все частіше звертати публічну увагу бердичівлян на ганебні вчинки окремих представників “Батьківщини”, а між “Самопоміччю”, “Солідарністю” та іншими партіями у раді намітилася спільність поглядів у ключових питаннях.

У відповідь на критику “Самопомочі”, “Батьківщина” через підконтрольне Валерію Шелепі видання “Діловий Бердичів” почала активно дискредитувати всіх “самопомічан”, які не бояться говорити правду. Паралельно, триває цей процес і у соціальних мережах.

До чого тут Інна Подгаєвська, скажете ви? Має пряме відношення. Бо, крім позитивного ставлення до міської влади у соціальних мережах, “дівчина” відзначилася і тим, що паралельно взялася до “виведення на чисту воду” представників “Самопомочі”. Найцікавіше те, що спочатку інформація про “ганебну поведінку” у побуті представників “Самопомочі” з’являється у Інни Подгаєвської, а через короткий проміжок часу — на сайті Валерія Шелепи “Діловий Бердичів”.

І саме у цей час Валерій Шелепа почав активно нав’язувати думку всім, що Інна Подгаєвська — це Віталій Березовенко. Нав’язувати, передусім, “Самопомочі”, намагаючись таким чином розсварити її із “Солідарністю”.

Прикметна деталь: у Фейсбуку коментарі Інни Подгаєвської та Валерія Шелепи часто з’являються услід один за одним, з хвилинним інтервалом. При цьому, Інна Подгаєвська коментує виключно українською мовою, а Валерій Шелепа — російською. Та одного разу Шелепа проколовся: відповідаючи “Інні Подгаєвській”, російськовомовний журналіст-політик так само почав відповідати “дівчині” російською мовою, але українським шрифтом, вставляючи замість російської “и” українське “і”. Нащо чоловіку, який і розмовляє, і пише виключно російською мовою, за хвилину переключати розкладку клавіатури комп’ютера з російської мови на українську? Риторичне питання…

 

 

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *