Четвер — критичний день не лише для Бедичівського міськрайонного суду, але й, очевидно — для всієї Бердичівщини. Це — останній день повноважень суддів Інни Хуторної та Дениса Щербака призначених на посади суддів на п’ятирічний термін Указом Президента України 18 травня 2012 року.
Після цього у Бердичівському суді повноважним залишається єдиний суддя Олег Замега. Тому неважко передбачити яке навантаження на нього буде покладено, з огляду на те, що міськрайонний суд розглядає всі категорії справ: від адміністративних — до кримінальних. Очевидно, що це не може не вплинути і на швидкість розгляду справ, і на якість.
Відзначимо, що, згідно штатного розпису, у Бердичівському міськрайонному сід має працювати 12 суддів. Однак п’ять вакансій є вільним протягом тривалого часу внаслідок звільнення за власним бажанням окремих суддів. Крім того, у шести суддів (Олександр Яковлєв, Денис Щербак, Олександр Дубцов, Володимир Корбут, Тетяна Вдовиченко та Інна Хуторна) закінчилися повноваження. І хоч вони рахуються у штаті, але здійснювати правосуддя не мають права.
Головні надії на вирішення питання — на Вищу раду правосуддя, яка дає рекомендації стосовно призначення суддів на посади, у тому числі й тих, у кого п’ятирічний термін повноважень закінчився. Та сподіватися на швидке вирішення цього питання ВРП не варто. Свідченням цього є ситуація з Олександром Яковлєвим та Тетяною Вдовиченко, які чекають відповідного висновку Вищої ради правосуддя вже кілька років.