DETAIL_PICTURE_599182У Бердичеві у п’ятницю продовжено слухання гучної кримінальної справи по обвинуваченню трьох мешканців Вінниччини у вимаганні хабара у сто тисяч доларів США. Зважаючи на те, що одним із підсудних є суддя Вінницького міського суду Сергій Саблук, з метою неупередженості, справу розглядають у Бердичівському міськрайонному суді.
За повідомленням Вінницької обласної прокуратури, слідством було встановлено, що суддя Сергій Саблук вимагав за рішення, яке вдовольнить інтереси однієї із позивачок, 100 тисяч доларів США. “Стороною обвинувачення на даному етапі зібрано достатньо підтверджень того, що суддя залучив посібників і вимагав від керівника обласної медустанови 100 тисяч доларів за прийняття рішення на її користь у цивільній справі”, – йдеться у повідомленні.
Сам Сергій Саблук своєї вини не визнає, про що повідомив публічно у місцевих ЗМІ. “Цього літа (2014 року, – авт.) на всю Україну прогриміла справа про хабар головного лікаря дитячої обласної лікарні Тетяни Антонець, який вона нібито передала судді вінницького міського суду Сергію Саблуку для позитивного рішення її позову до влади про своє незаконне звільнення. З переданою першою частиною, 25 тисячами доларів, був затриманий приятель голови громадської організації «Батьківщина молода» Вадима Кудіярова, а потім і сам Кудіяров, який зараз перебуває під слідством. …Ні з Кудіяровим, ні з Антонець я ніколи не був знайомий і не спілкувався. …Три місяці (!) слідство не повідомляло мене про жодні свої дії, тим самим позбавивши права на захист. Якою «липою» будуть ці докази, по-моєму, вже зараз очевидно. Як і те, що сама справа щодо судді повністю розвалиться в суді. …Якби не було судді, все було б набагато простішим і не таким захоплюючим. Кудіяров, Антонець… Банальне вимагання… Участь судді варто було придумати, вміло зігравши на жалюгідному стані нинішнього правосуддя; роздмухати грізний скандал, який допоміг би Антонець повернути посаду, а Кудіярову із «Батьківщини» стати більш відомим (народ же любить мучеників), а можливо, і правосуддя уникнути”, – пояснює події через ЗМІ Сергій Саблук.