Останню чергову сесію Бердичівської міської ради можна розділити на кілька умовних частин. Принаймні, починалася вона, як і закінчувалася — з політики, чому приділили значно більше часу, аніж розгляду самих питань життєдіяльності Бердичева, яке відбувалося десь посередині засідання.
Розпочалося все з так званого мітингу невдоволених бердичівлян на Центральній площі. Правда, мітингом його можна назвати з великою натяжкою — пікетувати мерію прийшло не більше двох десятків людей. Всі — під партійними прапорами Опозиційного блоку. Вимога — аби депутати прийняли рішення, котре, на думку людей, відновить пільги чорнобильцям, які Верховна Рада України заморозила ще чотири роки тому. Те, що міські депутати не можуть цього зробити — скасувати рішення парламенту, людям ніхто не пояснював.
Тим не менше, мітингарі зайшли до сесійної зали, чому ніхто не чинив жодних перепон. Голова Бердичівського Опозиційного блоку Наталія Онуфрієнко, яка сама є депутатом міської ради, озвучила вимогу до своїх колег: прийняти рішення, яким звернутися до парламенту, аби той негайно відновив чорнобильські пільги. Аргумент голови фракції “Солідарність” Віталія Березовенка про те, що ще у липні цього року Конституційний Суд зазначене рішення парламенту скасував і таким чином автоматично відновив пільги чорнобильцям, тож не має ніяких підстав приймати рішення сесії міської ради, на Наталію Онофрієнко не вплинув. Так само, як і пропозиція міського голови Василя Мазура про те, щоб все ж таки звернутися до Верховної Ради, але не через рішення сесії, а окремим листом, без політичного підтексту, який підпишуть всі бажаючі депутати. Поставити свій підпис під таким листом погодився і сам Василь Мазур.
А далі за справу взялися депутати із фракції Радикальної партії. Вони також підготували текст звернення до Верховної Ради з вимогою включити до порядку денного питання заборони вивезення з України лісу-кругляка. І обов’язково наполягали, аби депутати міської ради не просто підтримали це звернення, а затвердили його своїм рішенням.
Бердичівські депутати у своїх виступах наголосили, що вони виступають категорично проти знищення українських лісів. І готові підписатися під відповідним зверненням до парламенту. Але не під тим, яке підготувала Радикальна партія. Тому що з їхнього листа виходило, що Радикальна партія — єдина, яка бореться з вирубкою лісів. І депутати Бердичівської міської ради своїм рішенням мали це підтвердитися. Очевидно, що піти на таку політичну авантюру багато бажаючих не знайшлося. Тому, як і у випадку з листом по чорнобильцях, міський голова запропонував підготувати альтернативний текст звернення, без згадок про будь-які політичні заслуги тієї чи іншої партії і підтвердив, що готовий першим підписатися під таким листом. Та, склалося враження, що як Опозиційному блоку, так і Радикальній партії у Бердичеві такі ініціативи, насправді, не потрібні, що підтвердили подальші події наприкінці сесії.
Після того, як розгляд питань порядку денного було вичерпано, депутати повернулися до питань, які викликали найбільші дискусії на самому початку — стосовно звернень до парламенту щодо пільг чорнобильцям і стосовно вивезення лісу-кругляка. Та, що цікаво, до розгляду цих питань їх ініціатори — опоблоківка Наталія Онуфрієнко і радикалка Юлія Шелегон не досиділи, залишивши сесійну залу ще по перерві. Звідси можна зробити очевидний висновок, що насправді їм ці рішення і не були потрібні. Людей, які прийшли з початку, у залі вже не було, тож і піаритися вже не було потреби і не було перед ким.
Тим не менше, незважаючи на таке цинічне ставлення, депутати, які залишилися до кінця засідання, рішення про направлення у Верховну Раду звернень підтримали.