Сесію міської ради у Бердичеві перетворили у піар-шоу
Останню чергову сесію Бердичівської міської ради можна розділити на кілька умовних частин. Принаймні, починалася вона, як і закінчувалася — з політики, чому приділили значно більше часу, аніж розгляду самих питань життєдіяльності Бердичева, яке відбувалося десь посередині засідання.
- Розпочалося все з так званого мітингу невдоволених бердичівлян на Центральній площі. Правда, мітингом його можна назвати з великою натяжкою — пікетувати мерію прийшло не більше двох десятків людей. Всі — під партійними прапорами Опозиційного блоку. Вимога — аби депутати прийняли рішення, котре, на думку людей, відновить пільги чорнобильцям, які Верховна Рада України заморозила ще чотири роки тому. Те, що міські депутати не можуть цього зробити — скасувати рішення парламенту, людям ніхто не пояснював.
- Тим не менше, мітингарі зайшли до сесійної зали, чому ніхто не чинив жодних перепон. Голова Бердичівського Опозиційного блоку Наталія Онуфрієнко, яка сама є депутатом міської ради, озвучила вимогу до своїх колег: прийняти рішення, яким звернутися до парламенту, аби той негайно відновив чорнобильські пільги. Аргумент голови фракції “Солідарність” Віталія Березовенка про те, що ще у липні цього року Конституційний Суд зазначене рішення парламенту скасував і таким чином автоматично відновив пільги чорнобильцям, тож не має ніяких підстав приймати рішення сесії міської ради, на Наталію Онофрієнко не вплинув. Так само, як і пропозиція міського голови Василя Мазура про те, щоб все ж таки звернутися до Верховної Ради, але не через рішення сесії, а окремим листом, без політичного підтексту, який підпишуть всі бажаючі депутати. Поставити свій підпис під таким листом погодився і сам Василь Мазур.
- А далі за справу взялися депутати із фракції Радикальної партії. Вони також підготували текст звернення до Верховної Ради з вимогою включити до порядку денного питання заборони вивезення з України лісу-кругляка. І обов’язково наполягали, аби депутати міської ради не просто підтримали це звернення, а затвердили його своїм рішенням.
- Бердичівські депутати у своїх виступах наголосили, що вони виступають категорично проти знищення українських лісів. І готові підписатися під відповідним зверненням до парламенту. Але не під тим, яке підготувала Радикальна партія. Тому що з їхнього листа виходило, що Радикальна партія — єдина, яка бореться з вирубкою лісів. І депутати Бердичівської міської ради своїм рішенням мали це підтвердитися. Очевидно, що піти на таку політичну авантюру багато бажаючих не знайшлося. Тому, як і у випадку з листом по чорнобильцях, міський голова запропонував підготувати альтернативний текст звернення, без згадок про будь-які політичні заслуги тієї чи іншої партії і підтвердив, що готовий першим підписатися під таким листом. Та, склалося враження, що як Опозиційному блоку, так і Радикальній партії у Бердичеві такі ініціативи, насправді, не потрібні, що підтвердили подальші події наприкінці сесії.
- Після того, як розгляд питань порядку денного було вичерпано, депутати повернулися до питань, які викликали найбільші дискусії на самому початку — стосовно звернень до парламенту щодо пільг чорнобильцям і стосовно вивезення лісу-кругляка. Та, що цікаво, до розгляду цих питань їх ініціатори — опоблоківка Наталія Онуфрієнко і радикалка Юлія Шелегон не досиділи, залишивши сесійну залу ще по перерві. Звідси можна зробити очевидний висновок, що насправді їм ці рішення і не були потрібні. Людей, які прийшли з початку, у залі вже не було, тож і піаритися вже не було потреби і не було перед ким.
- Тим не менше, незважаючи на таке цинічне ставлення, депутати, які залишилися до кінця засідання, рішення про направлення у Верховну Раду звернень підтримали.