Що насправді відбулося з тарифами у січні, розповіли у “Бердичівтеплоенерго”

Поділіться публікацією з іншими

otoplenie-alushta-tvoja-gazeta-20140117-1Шановні споживачі послуг з централізованого опалення!

КП «Бердичівтеплоенерго» доводить до вашого відома інформацію щодо нарахування плати за отримані послуги у січні 2016 року.

З 19 грудня набула чинності постанова КМУ 1037 від 30.10.2015р., яка внесла зміни до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 р. N 630», згідно яких нарахування плати за послуги з централізованого опалення проводяться  з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалюваної площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

На етапі проведення організаційних робіт по запровадженню механізму нарахування плати за послуги з централізованого опалення з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги, було виявлено, що деякі положення Порядку мають неоднозначне трактування.

Тому КП «Бердичівтеплоенерго», а як далі з’ясувалося і ще ряд міст України, звернулося до Мінрегіонбуду за роз’ясненнями. Мінрегіонбуд опрацювавши основні питання своїм листом від 03.02.2016р. №7/10-1070) надав відповідні роз’яснення.

Серед цих роз’яснень слід виділити наступне:

  • коригуючий коефіцієнт, що враховує фактичну температуру зовнішнього повітря і фактичну кількість днів надання послуги може набувати значення як меншого за 1 (тобто зменшення суми нарахувань) так і більшого в залежності від температурних показників
  • для визначення коригуючого коефіцієнта підприємства мають використовувати єдине значення середньої температури зовнішнього повітря в опалювальний сезон, яка врахована у діючих у розрахунковому місяці тарифах. Так для м. Бердичева вона становить -0,2ºС Для прикладу м.Житомир – -0,2ºС, м.Тернопіль – -0,5ºС, м.Запоріжжя – +1,8ºС.

Враховуючи вищезазначені роз’яснення  підприємством було розраховано значення коригуючого коефіцієнта у розмірі до 1,2584., що буде застосований при нарахуванні плати за послуги централізованого опалення за січень 2016 .

Розмір даного коефіцієнта був розрахований відповідно до формули наведеної в Порядку з застосуванням середньомісячної температури в січні 2016 року  відповідно до даних Житомирського ГМЦ – -4,9ºС та середньої температури зовнішнього повітря в опалювальний сезон, яка врахована у діючих у розрахунковому місяці тарифах для м. Бердичева –  -0,2ºС.

Таким чином нарахування плати за послуги з централізованого опалення буде проводитись наступним чином:

17,66*40*1,2584=889 грн.

До набрання чинності змін до Правил було 17,66*40 = 706 грн.

З першого погляду здається, що саме такий підхід до нарахування плати за послуги централізованого опалення зовсім не захищає інтересе споживачів, але якщо проаналізувати фактичні дані по кількості днів надання послуги  з централізованого опалення та температури повітря у 2015 року та застосувати положення Правил зі змінами то картина була б наступною:

Місяць 2015 року. Розмір перерахунку, грн. на м.кв. з ПДВ
Січень +0,05
Лютий +0,22
Березень -5,43
Квітень -8,22
Жовтень -7,58
Листопад -4,90
Грудень -2,23

Таке коливання нарахувань знайоме споживачам, що мешкають у будинках, які обладнанні тепловими лічильниками. Так для прикладу візьмемо житловий будинок, що розташований по вул. Богунська 20. У січні 2016 року мешканці даного будинку, що володіють квартирою площею 40 кв.м. заплатять за послуги 887грн, а у період з жовтня по грудень нарахування за послуги ЦО для таких споживачів становили відповідно 117, 482 та 515 грн.

Тому такий підхід, все-таки, враховує і збалансовує інтереси як споживачів так і підприємств-надавачів послуг

Окремо хочемо звернути увагу на питання нарахування пільг та субсидій для споживачів послуг з централізованого опалення. В вищезгаданому листі Мінрегіонбуду зазначається, що у зв’язку з тим, що плата за послуги з централізованого опалення щомісяця буде різною, пунктом 48 Правил передбачено, що виконавці за підсумками опалювального періоду подають інформацію щодо перерахунків розміру плати за послугу з централізованого опалення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій та з тим, що запроваджений у Постанові механізм нарахування плати за послуги з централізованого опалення має передбачати і здійснення перерахунку для пільгових категорій населення., Мінрегіон звернувся до Мінсоцполітики з проханням забезпечити структурними підрозділами з питань соціального захисту населення реалізації вимог нормативно-правових актів в частині перерахунку пільг та субсидій.

З метою забезпечення повноцінного інформування споживачів про суму нарахування за послуги централізованого опалення, види та розмір окремих перерахунків, суми нарахованих пільг, субсидій та суми, що підлягає сплаті на кінець розрахункового періоду підприємством було дещо змінено вид так званої «платіжки», детальніше зі змістом нової платіжки та детальнішими роз’ясненнями можна ознайомитися на нашому сайті  – berdtke.com.ua

 

Адміністрація.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *