Кілька днів тому невідомі особи зруйнували у Бердичеві пам’ятний знак генералу Ватутіну, розбивши на ньому меморіальну дошку.
А вже цієї п’ятниці з приводу руйнації бердичівського пам’ятника Ватутіну з офіційною заявою виступило міністерство закордоних справ Росії. “З обуренням також дізналися про чергову варварської витівку українських націонал-радикалів, які осквернили днями пам’ятник генералу М.Ватутіну в Бердичеві Житомирської області – фашистські молодчики серед білого дня розбили меморіальну дошку, безкарно поглумитися над пам’яттю полководця, під командуванням якого Червона Армія визволяла Україну від німецьких загарбників. Рішуче засуджуємо цю хуліганську вилазку тих, хто іменує себе «патріотами». Переконані, що ця і подібні до неї ганебні акції не знаходять підтримки у мільйонів українських громадян, чиї батьки і діди рятували світ від «коричневої чуми». Вкотре закликаємо владу України вжити необхідних заходів з охорони символів перемоги наших народів у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. і припинити політику потурання екстремістам”, – йдеться у офіційному повідомленні МЗС Росії.
А тепер виникає цілком логічна думка: а чи не була ця руйнація пам’ятника генералу Ватутіну чіткою спланованою акцією з метою привернути увагу саме Росії? Адже, згідно офіційної довідки Інституту національної пам’яті, генерал Ватутін не є особою, яка підпадає під дію закону про декомунізацію. А, відтак, немає підстав для знесення йому пам’ятників. Якщо, звісно, немає бажання привернути увагу ворожої країни у її ж інтересах.
Відзначимо, що відповідальність за знесення цього пам’ятника взяв на себе “Національний корпус”, розмістивши відповідне повідомлення у себе на сторінці у соціальних мережах.