В Україні офіційно стартував новий Всеукраїнський конкурс «Учитель року». Він проводитиметься у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».
Ще у вересні було сформовано склад фахових журі третього заключного туру конкурсу, а також затвердджено умови та порядок проведення фінальних змагань. Планувалося, що реєстрація учасників конкурсу триватиме з 1 до 22 жовтня. Однак, через велику кулькість бажаючих, які не встигли зареєструватися, цей термін було продовжено до 10 листопада.
Згідно з умовами, учасниками конкурсу можуть бути вчителі шкіл, стаж педагогічної роботи яких – не менш як 5 років. Цьогоріч, до конкурсу також долучаються і викладачі загальноосвітньої підготовки професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Традиційно, Бердичів теж буде представлений у конкурсі. За звання «Вчителя року-2018» змагатимуться Тетяна Гончарук – вчитель ЗОШ №10, спеціаліст другої категорії зі стажем роботи 11 років (у номінації «Українська мова та література»), Світлана Шумило – вчитель ЗОШ №12, спеціаліст вищої категорії та учитель-методист, 22 роки стажу (також у номінації «Українська мова та література»), Наталія Ханенко – вчитель НВК №4, спеціаліст вищої категорії зі стажем викладання 18 років (німецька мова), Світлана Палкіна – вчитель 15-го ліцею, спеціаліст першої категорії, 17 років стажу, I дорослий розряд з легкої атлетики (фізична культура і спорт» та Валентин Шаповал – вчитель ЗОШ №12, спеціаліст вищої категорії і старший учитель, 27 років стажу та I дорослий розряд з баскетболу (теж номінація «Фізична культура і спорт»).
Значно більш представлений у конкурсі буде Бердичівський район. Зокрема, у номінації «Українська мова та література» візьмуть участь Ірина Комарова (Рейська ЗОШ I-III ст.), Світлана Вознюк (Красівська ЗОШ I-III ст.), Тетяна Каліщук (Іванковецька ЗОШ I-III ст.) Олена Михальчук (Старосолотвинська ЗОШ I-III ст.), Віта Міщук (Гришковецька гімназія), Любов Сидорчук (Семенівська ЗОШ I-III ст.) та Леся Шафранська (Скраглівецька ЗОШ I-III ст.). З звання кращого вчителя фізики змагатимуться Марія Липова, вчитель Семенівської ЗОШ I-III ст. Також в категорії «Фізична культура» позмагаються Віктор Азізов (Терехівська ЗОШ I-III ст.), Олег Папірник (Гришковецька гімназія) і Дмитро Самотес (Мирославська ЗОШ I-III ст. ім..О.І. Онишка).
Конкурс «Учитель року – 2018» має на меті виявити педагогів, готових до реформування освіти. Переможці конкурсу отримають звання «Заслужений вчитель України» та грошові винагороди, а лауреати – грамоти Кабінету Міністрів України та ВРУ. Завершальні змагання пройдуть у чотирьох областях: Рівненській, Івано-Франківській, Запорізькій та Волинській.
Нагадаємо, за підсумками аналогічного конкурсу у 2017 році «Вчителем року» в Україні стала бердичівлянка – учитель біології, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Наталія Пудрій.

Інна Солодка