У Бердичеві планується розпочати будівництво соціального житла для військовослужбовців контрактної форми. Про це стало відомо під час робочої наради у Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Крім Бердичева, подібну ініціативу планують розпочати і в Житомирі.
“Під час обговорення питання, зокрема, розглядалась можливість фінансування будівництва для забезпечення житлом військовослужбовців Міністерства оборони України. Під час наради, зокрема, було обговорено питання фінансування будівництва житла у містах Житомир та Бердичів (Житомирської обл.) на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу за рахунок запозичень Державної іпотечної установи”, – повідомляє прес-служба парламенту.
Відповідну проектну пропозицію під назвою “Фінансування будівництва для забезпечення житлом військовослужбовців Міністерства оборони у містах Житомир та Бердичів” розробила Державна іпотечна установа. Згідно з цим проектом, будівництво житла для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, пропонується здійснювати на пільгових умовах кредитування та/або фінансового лізингу. Згідно з пропозицією, забезпечення житлом планується здійснювати із розстрочкою платежів строком на 10 років під 5% річних в національній валюті України з можливістю зменшення щомісячних платежів на суму компенсації за піднайом (оренду) житла.
Таке житло будуватимуть на землях Міністерства оборони України на замовлення Державної іпотечної установи.
Нагадаємо, у 2016 році за активного сприяння народного депутата України Олександра Ревеги у Бердичеві вже розпочато спорудження іншого житла для військовослужбовців — 60-квартирного багатоповерхового будинку на Червоній Горі. Відповідне розпорядження про виділення на ці потреби 15 мільйонів гривень Уряд видав ще у травні минулого року. Здати в експлуатацію цю висотку мають намір вже до кінця року.

Поділіться цікавинкою з іншими