Павло Журбенко: Кабмін нарешті прийняв Постанову про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в шпиталях

Поділіться публікацією з іншими

Журбенко-e1454426169336Питання збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в шпиталях для ветеранів війни головний лікар Житомирського обласного шпиталю для ветеранів війни, член партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Журбенко піднімав ще рік тому. Тоді він наголошував, незважаючи на те, що відбулася велика інфляція, значно здорожчали медикаменти і продукти харчування, а через бойові дії потреба у послугах шпиталів для ветеранів війни значно зросла, ці медичні заклади досі фінансуються відповідно до Постанови Кабміну ще від 2007 року (№680). У документі визначений середній показник видатків на медикаменти на один ліжко-день у шпиталях в розмірі 40 грн, а на харчування – 35 грн, що зовсім не відповідає потребі.
Для того, аби змінити ситуацію Павло Журбенко заручився підтримкою народних депутатів Борислава Розенблата, Олександра Ревеги, Сергія Куніцина, а також голови Держслужби з питань у справах ветеранів війни та учасників АТО Артура Дерев’янка, спільно з якими проводив роботу у Кабміні та Верховній Раді.
В результаті, 27 січня Кабмін таки прийняв відповідну Постанову. Збільшення норм грошових виплат на обслуговування ветеранів війни у розрахунку на одного хворого на день відбулося на харчування до 55 грн, на придбання медикаментів та перев’язувальних засобів до 65 грн. Важливо, що документ відтепер передбачає і коригування норм на індекс споживчих цін.
«Я радий, що нарешті цей документ прийнятий. Це дещо полегшить ситуацію в шпиталях для ветеранів війни і дасть можливість надавати послуги на належному рівні. Адже ті норми, які існували досі, абсолютно не відповідали теперішнім ринковим умовам. А кількість відвідувачів нашого закладу, на жаль, зросла за час бойових дій. У 2015 році лікування в обласному шпиталі пройшли 4800 пацієнтів, з яких близько 300 чоловік – учасники АТО. Я вдячний за те, що нас почули і врахували такі прохання, як можливість корегування норм відповідно до інфляції», – прокоментував Павло Журбенко.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *