Олександр Ревега: “Я проти зубожіння людей”

Поділіться публікацією з іншими

12015168_1013680072042260_5596813816447645325_oНоворічно-різдвяні свята добігли свого логічного завершення і країна входить у звичний ритм життя. Правда, працювати доведеться у дещо інших економічних умовах. Наприкінці минулого року депутати Верховної Ради прийняли ряд змін до податкового законодавства та ухвалили Державний бюджет на 2016-й рік. Експерти досі сперечаються: добрі чи погані зміни настануть? У будь-якому випадку, все на свої місця розставить час.

Втім, вже зараз очевидно, що виживати доведеться у складних умовах. Так-так — саме виживати. Насамперед, багатьом категоріям громадян, для яких через новації суттєво ускладнено процес отримання пільг, а також місцевим бюджетам, на які перекладено значну частину державних зобов’язань, проте — майже без фінансового підкріплення. Через це далеко не всі народні депутати віддали свої голоси як за податкові зміни, так і за закон про Державний бюджет. Серед тих, хто не підтримав таких нововведень — народний депутат Олександр Ревега. “Попри окремі позитивні речі у законах як про державний бюджет, так і в податкових новаціях, вони містять чимало “підводних каменів”, які досить швидко відчують україні”, – пояснює свою позицію Олександр Ревега.
“Я вважаю неприпустимим, що, наприклад, з нинішнього року професійно-технічні навчальні заклади (ПТУ та ліцеї) фінансуватимуться не з державного бюджету, а за рахунок місцевих. До чого це може призвести, яскраво видно на прикладі Бердичева, де нараховується три таких навчальних заклади — четверте і дванадцяте ПТУ та будівельний ліцей. Відтепер вони мають утримуватися за рахунок міського бюджету, а це — понад двадцять мільйонів гривень за торішніми показниками. Де їх знайти у міському бюджеті — невідомо, але утримуватися ці навчальні заклади потрібно.
Це при тому, що на саму галузь освіти, як і медицини, передбачено суттєве скорочення видатків. Вже сьогодні очевидно, що передбачених державою коштів, м’яко кажучи, недостатньо. У тому ж Бердичеві, аби освіта з медициною хоч якось прожили цей рік, треба або суттєво скорочувати штати, або закривати окремі заклади. Фахівці порахували, що у Бердичеві можуть бути звільнені понад сотня вчителів (або закрита, щонайменше, одна школа) та більше двохсот медичних працівників.
Крім того, тепер фінансування пільг на проїзд, оплата послуг зв’язку та інших пільг має здійснюватися не з державного (як було всі роки), а з місцевих бюджетів. А це — додаткові мільйони гривень, яких бідні місцеві бюджети і так не мають. Тому, очевидно, що більшість пільг громадяни, насправді, не отримуватимуть, бо міські чи сільські бюджети не зможуть їх фінансувати. Піти на такий крок і голосувати за подібні зміни я, як представник громади, не мав жодного морального права”, – розповів нашим журналістам Олександр Ревега про те, чому не голосував за запропоновані урядом зміни у податкове і бюджетне законодавство.

Державні проблеми — громадам?
Тим не менше, бюджет та низку інших пов’язаних законів було підтримано іншими депутатами. І відтепер послуги закладів культури, бібліотек і музеїв будуть платні. Також їм дозволено приймати “добровільні внески”, а харчування в дитячих садках стане повністю платним. Для пільгових і малозабезпечених дітей – харчування тільки за рахунок місцевих бюджетів, коштів у яких на ці потреби недостатньо. Так само тільки за рахунок місцевих бюджетів здійснюватиметься харчування в школах для дітей-сиріт, малозабезпечених (в 1-4 класах) та дітей з особливими потребами.
Що ще принесли прийняті зміни? Наприклад, доходи населення будуть індексуватися тільки в тому випадку, якщо інфляція за місяць перевищить 3%, а не 1%, як раніше. Приміром, в 2014 році місяців з інфляцією більше 1% було 7, а більше 3% – лише 2 місяці. Значить, індексувати доходи будуть набагато рідше. Це істотно знизить доходи бюджетників. Водночас, із законодавства прибрано мінімальну суму в 30% прожиткового мінімуму допомоги дітям, батьки яких ухиляються або не мають можливості утримувати дітей. Тепер сума допомоги дітям незаможних батьків може бути незначною або ж взагалі не надаватися, бо виділяти її віднині будуть “з урахуванням матеріального стану сім’ї”. Хто і як його враховуватиме? – на розсуд окремих посадовців. Раніше допомога одиноким батькам була не менше 30% прожиткового мінімуму. Тепер це обмеження зняли, отже сума допомоги зменшиться.
До речі, працівники освіти, охорони здоров’я, культури тепер не матимуть права достроково вийти на пенсію за вислугою років і зможуть отримувати її тільки на загальних підставах – з 55 років, а у самих школах має обов’язково бути забезпечено скорочення працівників не менше як на 10%! Жодну з цих новацій Олександр Ревега не підтримав.

Пріоритет — сільгоспвиробникам
“Для мене було принциповим не голосувати і за законопроект №3628 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)”, адже згідно з висновком Науково-експертного бюро ВРУ “проект у цілому спрямований на подальше зниження рівня соціального захисту державою громадян, у першу чергу, малозабезпечених та з середніми статками”, – розповів нашим журналістам Олександр Ревега. Крім того, не підтримав депутат і проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році. “Законопроект має свої плюси та мінуси. Але найбільший негатив, через який я не підтримав цей документ, – фактично поступове скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв. Залежно від виду с/г виробництва вони повинні частину коштів, які раніше лишали у себе, перераховувати до державного бюджету. Натомість, цим же законом надано багато переваг для великих зернотрейдерів. Це може призвести до проблем у галузі, яка і так переживає не найкращі часи — невеликі та середні сільгосппідприємства можуть взагалі зникнути, люди втратять роботу, якої і без того бракує у сільській місцевості”, – аргументує Олександр Ревега, чому він не голосував за скасування спецрежиму ПДВ для сільського господарства.

Влада повинна діяти
Очевидно, що за новими законами країна тільки почала жити. Як воно буде далі — побачимо у найближчі місяці. Є велике сподівання, що вже у найближчій перспективі парламент перегляне прийняті закони і цього разу таки зважать на інтереси простих людей. Принаймні, у Верховній Раді було озвучено, що до 1 квітня депутати, разом з урядом, врахувавши всі недоліки, спробують змінити ситуацію і внести зміни до вже прийнятих законів.
Олександр Ревега запевняє, що у будь-якому випадку відстоюватиме інтереси своїх виборців, в першу чергу, соціально незахищених верств.
“Країна повинна вижити, але не за рахунок зубожіння українців. Коли люди мають вибирати, що їм купити: їжу, ліки або заплатити за газ — це не нормально. І влада повинна не лише зважати на це, але і діяти, – переконаний Олександр Ревега. – Я не голосував і не буду голосувати за закони, які роблять українців біднішими”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *