«Удар” і “Свобода” звинуватили “Батьківщину” у зраді
Сьогодні 17 лютого 2014 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

«Удар” і “Свобода” звинуватили “Батьківщину” у зраді
Автор: Ярослав Вітбер   
06.12.2013 14:27

П’ятниця у Бердичеві мала стати історичним днем. Саме на цей день було заплановано два визначальних дійства. О пів на десяту перед приміщенням мерії мав розпочатися масштабний мітинг, організатором якого виступив бердичівський штаб національного спротиву, а вже за півгодини потому — сесія міської ради, на котрій планувалося розглянути питання оцінки суспільно-політичних подій, які нині відбуваються у державі.

Міський штаб національного спротиву спрацював феноменально — такого загальноміського мітингу Бердичів, мабуть, не знав. Зокрема, о 9.29 год про можливий мітинг на Центральній площі не нагадувало абсолютно нічого. Принаймні, жодного мітингаря нашими журналістами помічено не було, хіба що хтось із них ховався у чисельних ялинках.

Рівно о 9.30 на площу пройшов головний бердичівський “свободівець” Олексій Побережний, але він так і залишився у гордій самотності. Отакий от вийшов мітинг. Зважаючи на те, що за повідомленнями деяких бердичівських ЗМІ, до штабу національного

спротиву увійшли представники, щонайменше, чотирнадцяти політичних, громадських організацій та навчальних закладів, підготовка штабом такого “масштабного” мітингу виглядає дійсно вражаюче.

Власне, частину постійних “мітингарів” наші журналісти побачили вже у сесійній залі. Зважаючи на те, що сиділи вони врізнобій, ми зуміли нарахувати їх не більше восьми.

Сама ж сесія могла стати, у цій каденції, неповторною. Зазвичай, всі депутатські засідання проходять у рекордно короткі строки. Депутати тільки й встигають підтримувати ті чи інші рішення, адже перед цим плідно працюють у комісіях, вирішуючи тоді всі спірні питання. Та нинішня сесія, зважаючи на одне із сорока одного питання, мала стати напруженою. Депутати повинні були, як вже зазначалося, дати свою оцінку подіям, котрі відбуваються у державі. Враховуючи те, що найбільше представництво у міській раді мають дві антагоністичні політичні сили — Партія регіонів та “Батьківщина”, і кількість депутатів у кожної з них, практично, однакова, ситуація могла розігрітися до небаченої межі.

Але, на те вони й місцеві депутати, щоб ставити у основу своєї діяльності саме місцеві інтереси, а не чиїсь політичні інтриги столичного масштабу. Перед тим, як виносити питання на розгляд сесії, його детально вивчили та обговорили, спочатку, у депутатських комісіях, а потім і на погоджувальній раді керівників фракцій.

Наслідком такої діяльності депутатів стала узгоджена резолюція, суть якої зводиться до трьох ключових нюансів: бердичівські депутати підтримують європейські прагнення своїх виборців, засуджують застосування надмірної і протиправної сили до учасників акцій протестів, та звертаються до правоохоронних органів з вимогою охорони правопорядку та недопущення провокацій під час мирний акцій протесту.

Це рішення було підтримано майже одностайно - “за” нього проголосували 35 із 39 присутніх депутатів, і лише один утримався. Проти не було нікого (троє обранців не взяли участі у голосуванні).

Межі гніву не було у подальших виступах з трибуни лідерів бердичівських “Удару” і “Свободи” Едуарда Томашевського та Олексія Побережного, які натякнули, що поведінка їхніх соратників із “Батьківщини”, котрі підтримали названу резолюцію спільно із регіоналами, є нічим іншим як зрадою. При цьому, Едуард Томашевський відзначив, що “Янукович - наш Президент” (слоган команди Віктора Януковича під час виборів 2010 року та назва відкритої групи, яка “душею і серцем підтримує Віктора Федоровича Януковича” у “Вконтакті”), а Олексій Побережний ніяк “не хоче вірити у те, що” затверджена резолюція є власною позицією кожного із присутніх у залі депутатів (хтось, наприклад, теж не хоче вірити, що земля — кругла, але факти спростовують інше).

Зрештою, можна дуже багато сперечатися про те: висловили депутати бердичівської ради цією резолюцією власну думку, думку своїх виборців чи зробили це під чиїмось тиском (як дорікали у цьому згадані оратори). Але “феноменальний мітинг” перед сесією з вимогою прийняття депутатами радикального рішення — теж багатозначний показник думки 80-тисячної бердичівської громади. До речі, незважаючи на оголошений на п’ятницю у Бердичеві загальноміський страйк, всі підприємства у місті справно працюють. У тому числі — і ті, які підконтрольні організаторам страйку, і Кооперативний ринок, підприємці якого нерідко долучаються до подібних акцій у всій державі, і які самі ж у вівторок голосували за проведення страйку...

 

 

 

Коментарі  

 
#1 Я 06.12.2013 14:43
Бердичев, ну ты ж не так и далеко от Киева, чтоб верить в этот бред.))
Цитувати
 
 
#2 AVK 06.12.2013 15:37
Просто рад за них.))))
Вот так и должно быть во всех городах и областях. Работать надо, а не по майданам стоять.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content
Psiholog

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини