У Бердичеві встановлено пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам
Сьогодні 05 червня 2013 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

У Бердичеві встановлено пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам
Автор: Діана Сискова   
07.05.2013 13:43

Минулого тижня у Бердичеві стало більше на один пам’ятник. Його, на знак шани і вічної пам’яті про своїх бойових товаришів, за підтримки меценатів та міської влади, встановили воїни-інтернаціоналісти міста.

Цьогоріч відзначається 45-та річниця Чехословацьких подій, відомих у світі як операція "Дунай". Тоді, війська країн-членів Варшавського договору (окрім Румунії), увійшли до Чехословаччини. Серед них були і наші земляки. Радянське керівництво остерігалося, що в разі проведе¬ння чеськими комуністами незалежної від Москви внутрішньої політики СРСР втратить контроль над Чехословаччиною. Подібний розвиток подій загрожував розколом східно-європейського соціалістичного блоку як в політичному, так і військово-стратегічному плані. У підсумку, в результаті проведення операції «Дунай» Чехословаччина залишилася членом східноєвропейського соціалістичного блоку. Саме до цієї події й приурочили відкриття пам’ятника бердичівські воїни-інтернаціоналісти.

Варто відмітити, що городяни і раніше мали змогу покласти квіти до підніжжя пам’ятних знаків учасникам локальних війн, що встановлені у нашому місті. Відтепер же на території Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права гордо підноситься нова кам’яна стела. Вона – єдина для усіх тих, хто загинув на полях війни Афганістану, Чехословаччини, Анголи, Єгипту та багатьох інших країн, намагаючись встановити справедливість, відвернути війну, а разом із тим вберегти життя мирним жителям.

Голова Бердичівської спілки воїнів-інтернаціоналістів Чехословацьких подій Микола Вахніцький зазначив, що учасники локальних війн робили усе можливе для того, щоб не почалася Третя світова. "Ті події опалили не тільки наші серця, але й наші душі. Ми були і залишимось у народній пам’яті солдатами, що виконали свій обов’язок перед Батьківщиною" - наголосив він.

Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Міський голова Василь Мазур відмітив, що історія України, на жаль, має чимало сторінок, пов’язаних зі збройними протистояннями наших земляків ворогові -  конфліктами, війнами. Він зауважив, що так як у Бердичеві знаходилась учбова дивізія, котра готувала військових фахівців, чимало городян після Великої Вітчизняної війни брали участь у воєнних діях по всьому світу. "Проходить час – і цим конфліктам, рішенням дають оцінку історики, суспільство та час. Але ми, бердичівляни, повинні створити шанобливе ставлення до усіх воїнів, які виконували свій військовий обов’язок, і зробити усе, щоб у подальшому наша держава не брала участь у таких конфліктах" - зазначив Василь Мазур.

Також Микола Вахніцький нагородив учасників локальних війн з міста і області ювілейними медалями, орденами та іншими нагородами й висловив подяку меценатам, котрі допомогли у встановленні знаку.

Після цього пам’ятник було урочисто відкрито. Протоєірей Свято-Миколаївського собору отець Роман освятив його й усі присутні поклали до його підніжжя квіти і вклонилися тим, хто поклав свої життя за мир у світі.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини