Бердичівських дітей навчали їхнім правам
Сьогодні 05 червня 2013 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

Бердичівських дітей навчали їхнім правам
Автор: Діана Сискова   
08.05.2013 11:43

Кожна дитина має знати свої права. Більше того - по відношенню до неї вони повинні виконуватися. Але як навчити малечу розбиратися у таких необхідних і, водночас, таких непростих правових питаннях - невідомо. Як зрозуміти, що дитина уже готова їх почути, зрозуміти, запам’ятати?

Завдання з непростих. Та й далеко не всі батьки вважають правове виховання своїх дітей-дошкільнят необхідним. А дарма.

Мозок малечі наче губка. Особливо у віці «чомусиків», коли на будь-яку нову для себе інформацію дитина одразу ставить відповідне питання: «А чому?». Тоді не потрібно змушувати вчити, адже малеча прагне цього сама. Недарма вченими, котрі займаються питаннями розумового розвитку, неодноразово доведено, що саме протягом перших років життя малюки формують свої базові знання, котрі потім лише поповнюють. Тож, хіба стане зайвим навчити своїх синочків і донечок основам правознавства? При чому таких, котрі безпосередньо стосуються дітей. Напевно, варто. Не знаєте, як зробити це у цікавій формі - завітайте до дитячого садочка №5 «Вербиченька».

Минулого тижня наші журналісти були присутніми у ДНЗ №5 на незвичайних батьківських зборах. Чому незвичайних? Пояснюємо. Тут не вирішували поточних питань конкретної групи і не радилися стосовно благоустрою, харчування чи поведінки, а весело і цікаво, по-дитячому про доросле спілкувалися із батьками юних вихованців.

Завідуюча сектору Бердичівського міськрайонного управління юстиції Олена Колодяжна, котра також завітала до садочку, зауважила, що їй надзвичайно приємно зустрічатися з батьками дітей і, що важливо, бачити їхню активність. Адже відвідування ними подібних заходів - це ще одне свідчення того, що мами і тата малечі зацікавлені у всебічному розвитку своїх чад.

Вона розповіла, що одним із напрямків роботи управління юстиції є правова освіта населення. Відносно нещодавно до цього навчання долучили і малечу. «Спочатку ми проводили перевірки у дитячих садочках, у ході яких визначали, як саме проводиться правова освіта дошкільнят. Тепер ми співпрацюємо із ДНЗ, разом проводимо різноманітні тренінги, в тому числі з батьками дітей», - відмітила Олена Колодяжна.

Також завідуюча сектору управління юстиції ознайомила усіх присутніх із основними статтями Конвенції ООН про права дитини, нормативно-правовими актами, як пам’ятку залишила садочку кілька примірників брошури із відповідними законами та подякувала його вихователям за сумлінну роботу, підтримку і допомогу у формуванні обізнаних особистостей.

Практичний психолог ДНЗ №5 Наталя Грищук, звертаючись до батьків, зауважила, що саме вони є першими захисниками прав своїх дітей. На жаль, відзначила вона, у наш час мами і тата, намагаючись забезпечити сім’ю, майже не приділяють малечі увагу. Як приклад психолог навела просту життєву ситуацію. Чи доводилося вам помічати, що дитина дуже повільно їсть? А чи замислювалися ви, чому так? Звичайно, можливо, у неї поганий апетит чи, наприклад, їй не надто подобається приготована страва. А чи не думали ви, що, можливо, таким чином ваше чадо прагне чимбільше часу провести поряд із вами і поспілкуватися?

Наталя Грищук закликала усіх дотримуватися єдності поколінь, жити в гармонії і виховувати своїх дітей не страхом, а любов’ю.

Вихователь-методист Інна Климчук провела із батьками тематичний тренінг і розповіла, як на прикладі казки можна навчити дітей прав. Завдання, котре педагог поставила перед батьками, було незвичним: слухаючи уривок із запропонованої казки, потрібно було визначити, які права героя порушено. Так, мами і тата вирішили, що Вовк порушував право Поросят на життя та житло, Попелюшка, непосильно працюючи, була позбавлена права на відпочинок, а Маша, замкнена Ведмедем, - на свободу.

Також, кожен із батьків мав закріпити свої знання на практиці, виконавши подібне завдання самостійно.

Не меншу увагу ніж правам, приділила вихователь-методист і обов’язкам малечі. Тут у нагоді стали казки про Буратіно, Котика і Півника тощо, головні герої яких, не одразу усвідомивши, як слід себе вести та що потрібно робити, потрапили не в одну халепу.

Усі присутні мали на столах ще й картки із завданнями. Батьки зачитували їх, радилися, обмінювалися досвідом та вирішували, як вести себе з дитиною у тій чи іншій ситуації. Що робити, коли дитина влаштовує істерику у магазині іграшок?; як навчити малечу прибирати за собою розкидані речі?; чи можливо без сліз нагодувати донечку та синочка корисною їжею? - питання не з легких. Однак, знайти на них відповіді можливо, головне - захотіти цього.

Інна Климчук розповіла нашим журналістам, що формування цілісної моральної та правової практики для забезпечення інтересів дітей - одне з найважливіших завдань, що стоїть перед колективом навчального закладу. Заняття «Захистіть нас від жорстокості тих, хто погано поводиться з нами», «Про права, граючи», «Що добре, що – погано», «Людей люби, добро і ласку їм твори», проведені вихователями «Вербиченьки», допомагають вихованцям проявити свою індивідуальність, і, водночас, дають їм відчуття рівності; вчать толерантно спілкуватися один з одним, виховують вміння мати власну точку зору, але, при цьому з повагою ставитися до думок інших, формують уявлення про основні потреби малечі (здоров’я, житло, їжа, відпочинок); заохочують їх до знань про родинні стосунки, особливості різних народів світу, формують розуміння важливості миру в суспільстві.

Завідуюча ДНЗ №5 Ірина Романюк наголосила, що правове виховання дітей є дуже актуальним у наш час. «Ми працюємо над цим питанням щодня, навчаємо наших діток, організовуємо засідання батьківських шкіл, «круглі столи», тренінги. У садочку для цього розроблена ціла система роботи. Діти навчаються, граються, розвиваються. Ми даємо їм знання, але все-таки головним осередком є сім’я», - зауважила Ірина Романюк.

Наостанок, свої знання власних прав продемонстрували вихованці старших «А» і «Б» груп дитячого садочка. Вони представили до уваги присутніх тематичну виставу «День народження Хмаринки», розігруючи яку ще раз повторили і усвідомили, що мають право на життя, жило, відпочинок, дозвілля, медичну допомогу, навчання та на любов.

 

Коментарі  

 
#1 Макаренко 14.05.2013 09:28
Часто на замечание взрослого подростку можно в ответ услышать наглое: "а я имею право!". Может детей сначала нужно научить их обьязанностям, научить как правильно вести себя в общении со взрослыми, с другими детьми, не только слушаться папу и маму, а на бабушку и соседей мол уже можно не обращать внимания. Ребёнок должен знать, как на улице обходиться с посажеными деревями, цетами, с животными, должен четко усвоить какое будет наказание за ослушание; не пропускать ни одного нарушения без наказания. Никогда не нужно идти на поводу капризничаего ребенка, не стараться покрыть его плохие поступки.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини