“Кіно про Бердичів” змагатиметься на Каннському фестивалі
Сьогодні 11 серпня 2013 року

news blog logo
news menu left
news menu right
top news photography

Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

“Кіно про Бердичів” змагатиметься на Каннському фестивалі
Автор: Анна Петрик   
16.05.2013 16:16

Художня стрічка “Будинок з башточкою” режисера Єви Нейман, знята за автобіографічним оповіданням бердичівлянина Фрідріха Горенштейна, в основу яких покладоно реальні події, котрі відбувалися у Бердичеві у середині минулого століття, змагатиметься у конкурсній програмі Каннського кінофестивалю.

Сам фестиваль розпочався у французькій Рів’єрі у середу. “Будинок з башточкою” допустили до участі у фестивалі як виняток. Адже торік він вже був у прокаті, а за загальноприйнятою практикою до Канн не допускають фільми, котрі ще не бачив широкий глядач. 

Нагадаємо, “Будинок з башточкою” розповідає зворушливу історію 8-річного бердичівського хлопчика, який повертався з мамою в рідне місто з евакуації взимку 1944-го року. На півдорозі додому мати хлопчика занедужує тифом і незабаром вмирає. Дитина залишається сам на сам зі своїм горем, серед чужих людей, яким, за великим рахунком, немає до нього справи. Вимушений долати дорогу самостійно, він часто повинен бути більш мужнім, ніж тисячі дорослих навколо. Довірившись незнайомцям, хлопчик продовжує свій шлях додому. Все, що він запам’ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, - це те, що на привокзальній площі стоїть старий будинок з башточкою.

До речі, у Бердичеві досі проживають люди, які не тільки бачили вже увіковічнений будинок з башточкою, але й самі мешкали у ньому, та добре знайомі із прототипами окремих героїв як оповідання, так і стрічки. До таких можна віднести і нашого громадського кореспондента Ольгу Протасевич, яка колись проживала у згаданому будинку. Поміж іншим, сам будинок з башточкою не зруйнований і досі знаходиться на звичному місці — на вулиці Маяковського, 9.

Відзначимо, що “Будинок з башточкою” вже здобув чимало міжнародних відзнак. Зокрема, в 2012 році він отримав гран-прі на 16-му Міжнародному кінофестивалі "Темні ночі" в Таллінні, а також переміг на Міжнародному Кінофестивалі в Карлових Варах у конкурсній програмі "Від сходу до Заходу".

Поміж іншим, “Будинок з башточкою” - це не перше “знайомство” Єви Нейман як з творчістю Фрідріха Горенштейна, так і з Бердичевом. Городяни, мабуть, пам’ятають, як шість років тому у нашому місті режисер, тоді ще абсолютний початківець, знімала дебютну для себе картину за

твором Фрідріха Горенштейна “Біля річки”, головні ролі в якій зіграли Ніна Русланова та Марія Поліцеймако. Той, хто згодом переглядав фільм, обов’язково впізнав бердичівські краєвиди. Сама ж картина, хоч і була найпершою роботою Єви Нейман, також здобула безліч міжнародних нагород. 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини