Як врятуватися від сусідів, котрі «свинячать», радить юрист
Сьогодні 31 травня 2014 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Баннер
Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

Як врятуватися від сусідів, котрі «свинячать», радить юрист
Автор: Administrator   
16.05.2014 13:43

Лист у редакцію на електронну пошту Ця e-mail адреса захищена від спам-ботів, для її перегляду у Вас має бути увімкнений Javascript

“Доброго дня!

Зрозумійте мене правильно, але я дійсно не знаю, до кого звернутися, щоб цю проблему вирішити. Я подумала, якщо це можливо, висвітлити у пресі, то люди трохи замисляться. Хочу поділитися з Вами проблемами звичайних мешканців багатоповерхівок. На перший погляд, проблема - смішна, але вона існує. А з неї випливає два факти (наслідки). Перший – культура наших людей. Другий – робота наших комунальних служб.

Річ у тому, що я проживаю в багатоповерхівці. Я мама двох маленьких дітей. В під’їзді нашого будинку проживає багато дітей. Все було добре, мешканці слідкували за порядком, навіть за свої кошти робили косметичний ремонт та встановили нові вхідні двері. Доки не з’явилися нові мешканці. Окрім того, що у під’їзді постійно курять та весь дим йде у хату (діти цим дихають, а в мене алергія на тютюновий дим, але кого це цікавить), та ще й залишають після себе

сміття, недопалки та пляшки з-під пива.

 

Тепер зовсім забули про культуру та стали виносити своє сміття та залишати на площадці. Це і є головна проблема, яка турбує не лише мене. Це сміття може стояти і тиждень (воно смердить на весь під’їзд), доки хтось з сусідів не витримає і не забере його. Чому я та мої діти повинні дихати цим?! Хто зна, що вони там викидають? Уявіть, зараз йде літо і цей сморід стоїть. Чому хтось повинен комусь виносити після нього сміття? Це продовжується вже півроку. Писала оголошення та розвішувала з проханням, щоб люди не були свинями та не залишали після себе сміття. Але не допомогло. Через тиждень–два пакет зі сміттям знов з’являється у кутку на площадці. І зараз він там стоїть та «смердить». Мені потрібна порада, куди, в які служби я повинна звернутися, щоб знайти цих порушників та щоб їх якось покарали за це. Я не впевнена, що міліція буде таким займатися. Туди я не зверталася. Тому, що цей безлад та нахабство дістали! Буду Вам вдячна за допомогу. Ксенія”

Коментар юриста Віталія Березовенка

Невпевненість авторки листа у тому, що міліція буде займатися описаними вище проблемами, є даремною. Адже і боротьба з курінням у громадських місцях, і з порушеннями Правил благоустрою — цим всім займається міліція. Зокрема, саме правоохоронці наділені повноваженням на складання протоколів і за куріння у невстановлених місцях, і за порушення Правил благоустрою. Саме тому у цих випадках якраз і доречно було б звернутися до міліції з відповідною заявою. Інша справа, що достатньо складно довести факт паління у під’їзді тією чи іншою особою (що є категорично забороненим законом). Для цього її треба, як кажуть, “спіймати за руку”, або ж мати невичерпні докази — фото-, відеофакти, покази очевидців.

Так само з приводу порушення Правил благоустрою можна звернутися до жеку або голови ОСББ (якщо у будинку створено таке об’єднання). З доведенням тут вини правопорушника складнощів менше. Головне — змусити уповноважених працівників відреагувати. Інший варіант — у справу можуть втрутитися навіть працівники СЕС, адже пакети зі сміттям у під’їзді можуть бути розцінені як порушення санітарно-епідеміологічних норм і, відповідно, призвести до поширення інфекційних хвороб.

У будь-якому випадку, якщо заклики до совісті порушників ні до чого не призвели (як видно із листа), треба починати обов’язково звертатися в уповноважені органи, чого так само досі не було зроблено (що очевидно з листа). Спробуйте почати з цього. Якщо відповідні службовці не реагуватимуть на Ваші заяви, зверніться повторно до редакції «БН»: ми обов’язково змусимо посадовців виконати їхні прямі обов’язки. 

 
Ulti Clocks content
Psiholog

.


© 2012-2014 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини