У Бердичеві розпочинається купальний сезон
Сьогодні 11 серпня 2013 року

news blog logo
news menu left
news menu right
top news photography

Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

У Бердичеві розпочинається купальний сезон
Автор: Ярослав Вітбер   
14.05.2013 13:38

Із середи у Бердичеві офіційно має розпочатися купальний сезон. Щоправда, фактично, дехто дав йому старт ще раніше, адже в останні тижні у Бердичеві панувала справжня спека.

Як зробити, аби цей купальний сезон був безпечним, вирішували у вівторок на засіданні виконавчого комітету. З цього приводу було заслухано звіт начальника міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді Сергія Тютєрєва. Адже якраз ця організація і має займатися вжиттям заходів для безпечного перебування бердичівлян у водоймах міста.

В останні роки актуальною для МКПРС на воді є тема фінансування. Сергій Тютєрєв розповів, що торік з цим особливих проблем не було, хоча хотілось б отримати більше коштів. Загалом, у минулому році на потреби організації було виділено майже двісті шістдесят тисяч гривень. Практично всі вони були використані на заробітну плату, різноманітні відрахування, оплату комунальних послуг та навчання фахівців МКПРС на воді. Навчання займає у цьому переліку не останню роль — від вмілих та кваліфікованих дій водолазів, рятувальників залежить здоров’я і, часто, життя людей. Відзначимо, що наразі бердичівська МКПРС на воді сертифікована та атестована на наступні п6ять років, стверджує її очільник.

При цьому, каже Сергій Тютєрєв, вдалося навіть зекономити шістнадцять тисяч гривень. Свою підтримку рятувальники отримують і від спонсорів. Торік, наприклад, від них надійшло близько шести тисяч гривень, нині — вже близько двох тисяч. Щоправда, називати імена спонсорів начальник МКПРС на воді не став. “Ще відмовляться далі допомагати”, - відзначив він.

Значну роль у безпеці перебування людей на воді та поруч із нею відіграє не тільки фінансування організації, але й профілактична робота. Сергій Тютєрєв розповів, що у цьому напрямку особливий акцент роблять на профілактичних заходах у навчальних закладах міста. Загалом, каже він, відповідну роз’яснювальну роботу проведено вже серед понад тисячі учнів та студентів.

Та цього не достатньо, вважає міський голова Василь Мазур. Він переконаний, що профілактичну роботу треба проводити не тільки серед учнівської молоді, але й серед дорослого населення. На цьому Василь Мазур наголосив, звертаючись до Сергія Тютюрєва. Саме тому міський голова доручив начальнику МКПРС на воді активніше виступати з цього приводу у засобах масової інформації, роз‘яснювати людям правила поводження на воді, та порядок дій у надзвичайних ситуаціях.

Та головною оцінкою діяльності організації, у будь-якому випадку, є врятовані людські життя. Сергій Тютєрєв розповів членам виконкому, що тільки у минулому році було врятовано від вірної загибелі чотири людини (у тому числі — одну дитину), ще шістнадцятьом надано допомогу (а фактично — також врятовано від наглої смерті). Вже у цьому році також повернуто до життя чотирьох бердичівлян.

На жаль, двох людей торік врятувати все ж не вдалося. У обох випадках, каже Сергій Тютєрєв, загиблі опинилися у воді після вживання спиртного. Ця обставина для кожного може бути фатальною. “П’яну людину відкачати практично неможливо. Річкова вода — це не морська. Вона прісна і врятувати п’яного можна дуже рідко”, - відзначає очільник МКПРС на воді і закликає всіх бердичівлян у жодному разі не вживати спиртного перед купанням.

Особливу роль у тому, щоб повернути людину до життя, відіграє робота не тільки рятувальників, але і їхня тісна взаємодія із медичними службами. Сергій Тютєрєв відзначає, що вже другий рік поспіль така співпраця є особливо тісною та плідною. Медики, які прибувають за викликом, мають відповідний досвід та кваліфікацію, знають, як потрібно діяти у критичній ситуації і швидко допомогти людині. А це — надзвичайно важливо.

Головною проблемою, яка спостерігалася і під час минулих купальних сезонів, і нині, є безпечність самих людей, вважає очільник МКПРС на воді. Особливим місцем є обладнана міська зона відпочинку (пляж). Воно є улюбленим місцем дозвілля бердичівлян. І хоча рятувальники завжди знаходяться тут поруч, відпочиваючі не завжди адекватно реагують на їхні попередження не лізти п’яними у воду. Навіть доходить до того, що стріляють по ліхтарях, які освітлюють прибережну зону та водну акваторію, чим ускладнюють роботу рятувальників. Тому однією із пропозицій, прийнятих на згаданому засіданні виконкому, було  посилення патрулювання тут працівниками міліції.

Ще однією новацією, котра може вплинути на підтримання порядку на міському пляжі (якщо інші заходи не допоможуть) — встановлення у цьому місці камери відеоспостереження, Таку пропозицію висловив член виконкому Броніслав Гіневський. Цю пропозицію взяли до уваги, та вирішили вивчити її більш детально.

Загалом, підсумовуючи виступ керівника КПРС на воді, можна сказати, що Бердичів до купального сезону готовий. Головне слід пам’ятати, що якими б вмілими та оперативними не були дії рятувальників, не треба покладатися виключно на них і забувати про власну безпеку та елементарні правила поведінки на воді та поруч з нею. Береженого Бог береже...

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини