Депутати та міліція пройшлись рейдом по шашликах
Сьогодні 02 червня 2013 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Погода
Погода у Бердичеві

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Брусилові

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Козятині

волог.:

тиск:

вітер:

Депутати та міліція пройшлись рейдом по шашликах
Автор: Віталій Березовенко   
29.04.2013 11:38

Травень для багатьох українців — найулюбленіша пора року. Саме у цей час весна найбільш буйно квітне своїм цвітом, на вулиці — найяскравіші кольори, зимовий холод відходить у далечінь, даючи волю по-справжньому літньому теплу. А ще початок травня — це своєрідна додаткова офіційна відпустка, викликана святами.

От, наприклад, у понеділок розпочався найкоротший у цьому році робочий тиждень: люди відпрацювали тільки два дні, потім шість днів відпочинку, далі знову два робочих і чотири вихідних дні. Саме тому цю пору кожен намагається використати  з користь (вибачайте за каламбур): хтось поспішає на город, а хтось — на “майовку”, на шашлики. Тим паче, що погода сприяє і одному, і другому. 

Поганого у вилазці на природу, звісно, нічого немає. Навпаки, подихати свіжим повітрям, добре відпочити, розважитися з друзями чи родиною — тільки позитив. Звісно, якщо він робиться з розумом і без шкоди для інших. Нерідко, саме такі “шашлики” є причиною багатьох негараздів: через них інколи спалахують цілі лісові масиви, а самі відпочиваючі після себе залишають купу сміття.

Тож, чи вміють бердичівляни культурно відпочивати, вирішили цими вихідними перевірити представники міської влади, залучивши до цього процесу міліцію та журналістів. Об'єктом своєрідного рейду-перевірки обрали парк колишнього шкіроб'єднання. Виявляється, не випадково: у приватній бесіді з нашими журналістами один із посадовців мерії відзначив, що до такого кроку владу підштовхнула публікація у нашій газеті. Нагадаємо, тиждень тому, розповідаючи про депутатський суботник у згаданому парку, ми порадили депутатам більше не займатися не властивою для них роботою, а ловити тих, хто плює на всі заборони і засмічує парк.

Отож, до нашої поради дослухались. Зібравшись гуртом, вирушили пообіді суботи до парку. Очікувано, там було чимало відпочиваючих. На перший погляд — все культурно, цивілізовано: відпочивають, смажать шашлики, грають у бадмінтон та волейбол, сміття, наче, валяється ще не багато. Та все це цивілізовано тільки на перший погляд. Грубих порушень знайшлося одразу й безліч.

То тут, то там, у різних місцях навколо ставка на траві стоять легкові автомобілі. Їх, на щастя, поки ніхто не мив у ставку, та все ж. Розташування авто на газоні вже є порушенням і Правил благоустрою, і Правил дорожнього руху. Штраф — від 340 до 1360 гривень. Або — від 255 до 325 гривень. Це вже як пощастить на кого потрапити: якщо за це вас спіймають ДАІшники, то штраф буде меншим, якщо працівники комунальних служб — більшим.

Далі. Що ж за шашлики без вогню? Штраф той самий — до 1360 гривень. Адже палити вогнище у невстановленому місці, та ще й у зоні відпочинку громадян категорично заборонено. Значно менший штраф доведеться заплатити за розпивання спиртних напоїв у парку чи іншому громадському місці — до 85 гривень. Це коли ви попалися вперше. Якщо ж “на прицілі” опинилися, щонайменше, двічі, то можна і п'ятнадцять діб арешту отримати. Залишене після відпочинку сміття, не зібране і не викинуте у встановленому місці теж тягне за собою штраф до 1360 гривень. При цьому, у даному випадку штраф може бути один за всі види порушень, а можна нахапати одразу кілька. Уявіть тільки: тричі по 1360 гривень!

“Золотими” будуть шашлики. Певно, що краще за все відпочивати дійсно цивілізовано і відповідно до букви закону. Саме на цьому й акцентували увагу учасники згаданого рейду. “Враховуючи те, що подібна перевірка проводилася вперше, ніхто не ставив собі за мету обов'язково покарати порушників”,- каже заступник начальника сектора ДІМ Бердичівського МВ УМВС Олег Остріцький. Головне було цього разу — профілактика. Людям пропонували переставити авто у передбачені місця, бути обережними з вогнем, обов'язково прибрати за собою після відпочинку. “Відпочиваючі з розумінням ставилися до названих нами вимог, вели себе адекватно. Тому особливих претензій до умов їхнього відпочинку у нас не було”,- розповів нашим журналістам Олег Остріцький.

Проте, так було тільки цього разу. Надалі роз'яснювальною роботою вже ніхто не займатиметься. І якщо порушників спіймають “на гарячому” (неважливо — попереджали їх раніше чи ні) — обов'язково вживатимуть всіх передбачених законом заходів. А те, що подібні рейди-перевірки обов'язково будуть — це факт. У цьому наших журналістів запевнив депутат міської ради Андрій Ткачук, який так само суботнього вечора проводив перевірку у парку. “Люди мають усвідомити, що відпочивати треба так, щоб потім не залишалося після цього негативних наслідків”,- каже Андрій Ткачук.

Наступну таку перевірку обіцяють провести вже у найближчі дні — під час травнених “майовок”. Робитимуть це і надалі, допоки не привчать людей до порядку та цивілізованого відпочинку, обіцяють у мерії. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content

.


© 2012-2013 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини