Фото зі сторінки Ігоря Романського у соціальній мережі Фейсбук

Депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський став об’єктом розслідування за наслідками поданих ним протягом 2016-17 років декларацій.
З’ясувалося, що у жовтні 2015 року Ігор Романський придбав автомобіль Toyota Land Cruizer 2001 року випуску всього за 78350 гривень. Це при тому, що середньо-ринкова вартість такого автомобіля зі схожими характеристиками становить від 450 тисяч гривень, а згідно Методики визначення середньо-ринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року і яка застосовується для визначення ставки оподаткування— 489 тисяч гривень.
Вже через рік Ігор Романський Тойоту продав, непогано на ній заробивши — за 127 тисяч гривень. Натомість, у грудні 2016 року придбав інший позашляховик – Volkswagen Touareg 2008 року випуску. Вартість — лише 140 тисяч гривень. Варто зазначити, що середьно-ринкова ціна такого автомобіля, відповідно даних з сайтів оголошень — від півмільйона гривень. Приблизно така ж вартість подібної автівки і згідно з Методикою визначення середньо-ринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 66.
Довго насолоджуватися Фольксвагеном Ігор Романський не став — цей автомобіль нині вже проданий за 185 тисяч гривень. Але депутат обласної ради пішки не ходитиме — 7 червня цього року він купив Audi Q7 2008 року випуску за 220 тисяч гривень. Ринкова вартість такого автомобіля — 450-770 тисяч гривень. Згідно з Методикою визначення середньо-ринкової вартості легкових автомобілів № 66 — 550 тисяч гривень.
Відзначимо, що Ігор Романський, крім того, що є депутатом обласної ради, ще й очолює ТСЦ 1842 РСЦ МВС в Житомирській області (на правах відділу м. Бердичів) – більш відомому серед населення за попередньою назвою — МРЕВ. Тож, природно, що слідство не могли не зацікавити такі факти. Яким чином начальнику територіального сервісного центру МВС, який займається реєстрацією автомобілів, вдалося здійснити протягом ледь більше півтора року року три такі вдалі покупки? Адже, фактично, навіть якщо виходити з оцінки Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке використовує вказану Методику №66, Ігор Романський зумів на трьох автомобілях зекономити понад один мільйон сто тисяч гривень.
Чи тут мова йде про банальне ухилення від сплати податків, коли умисно зазначається занижена вартість автомобіля, чи різниця між документальною і юридичною вартістю автівки — “подяка” невідомих осіб начальнику сервісного центру МВС за надані ним якісь послуги? Відповідь на ці та інші питання вже зовсім скоро дасть слідство.

Поділіться цікавинкою з іншими