Про спроби окремих спритних ділків (чи, може, й організованих груп?) нажитися на нововведеннях у сфері зайнятості населення, повідомляє управління Держпраці у Житомирській області. За словами представників управління, на Житомирщині виявлено вже кілька випадків появи на підприємствах осіб, які називають себе головними державними інспекторами і вимагають із бізнесменів гроші. Такі випадки зафіксовані і у Бердичеві, кажуть у Держпраці.
“На Житомирщині трапляються випадки відвідування суб’єктів господарювання шахраями під виглядом головних державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Вже є повідомлення про подібні випадки у Житомирі, Бердичеві, Коростишеві та інших містах і районах області.
Звертаємо увагу, перед початком перевірки посадова особа Управління Держпраці у Житомирській області зобов’язана пред’явити службове посвідчення і направлення на проведення перевірки відповідного роботодавця, а також при наявності Журналу перевірок підприємства внести відповідний запис до нього.
Рекомендуємо суб’єктам господарювання пересвідчитись чи є особа, яка прийшла на перевірку, співробітником Управління, зателефонувавши за контактним номером Управління Держпраці у Житомирській області (0412) 34-68-70.
Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили службове посвідчення і направлення на перевірку. Зокрема, відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5.04.2007 №877-V, суб’єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного направлення на проведення заходу державного нагляду (контролю), а відповідно до частини 1 статті 6 вищезазначеного Закону, однією з підстав здійснення позапланового заходу є звернення фізичної особи, що говорить про можливість суб’єкта господарювання ознайомитись ще й з копією самого звернення. У разі відмови даних осіб надати вказані документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх особи.
Посадові особи Державної служби України з питань праці здійснюють наглядову діяльність за територіальним принципом, а саме: Управління Держпраці у Житомирській області проводить планові та позапланові перевірки, виключно, на території Житомирської області. Тобто суб’єктів господарювання нашої області не має право перевіряти представник територіального органу Держпраці з іншого регіону України.
У разі виникнення підозри просимо звертатись до поліції за телефоном 102 або Управління Держпраці у Житомирській області – (0412) 34-68-70 у робочі дні, (0412) 55-50-06 у вихідні чи святкові дні”, – повідомляє прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області.

Поділіться цікавинкою з іншими