Спочатку був телефонний дзвінок. Особа, яка назвалася прокурором Бердичівської міжрайонної прокуратури Юрієм Афійчуком, зателефонувала у вівторок помічнику народного депутата України Олександра Ревеги Віталію Березовенку і повідомивши, що у керівника Бердичівської прокуратури Вадима Кожухаря є розмова до нього, попросила зателефонувати прокурору. Номер телефону люб’язно продиктували.
Чоловік, якому Віталій Березовенко перетелефонував, дійсно назвався Вадимом Кожухарем і спочатку запитав про життя-здоров’я, а потім відмітив, що має до нього особисту важливу справу. Запропонував зустрітися, правда — наступного дня пообіді, бо у середу ще проводитиме особистий прийом громадян. Та, зважаючи на нагальність та особистість його питання, повідомив, що зателефонує зараз на Viber або Watsapp.
Дзвінок на Viber не змусив себе довго чекати. На тому кінці “дроту” “Вадим Кожухар” ще раз наголосив на важливості цієї розмови і розповів, що потрапив у складну життєву ситуацію: має терміново вирішити фінансове питання і тому попросив у борг гроші, які пообіцяв віддати вже завтра. Правда, відповідь його не втішила — отримав відмову від Віталія Березовенка. А коли розмову було завершено, одразу ж написав повідомлення у Viber з проханням залишити цю розмову у приватності, тобто, нікому про неї не розповідати. Правда, додав, що “Так завжди, коли потрібна допомога… Добре тоді. Сподівався що вирішимо узким колом”.
Ні голос співрозмовника, ні манера його розмови не були схожі на Вадима Кожухаря, тож сумніви стосовно того, що це саме він просив грошей, виникли одразу. У подальшому це й підтвердилося.
У розмові з нашими журналістами справжній керівник Бердичівської міжрайонної прокуратури Вадим Кожухар розповів, що такий дзвінок Віталію Березовенку від його імені — вже сьомий зафіксований. Наразі встановлено, що насправді діє група шахраїв, яка таким чином хоче виманити гроші, прикриваючись ім’ям прокурора. Насправді телефонують із однієї з колоній Луганська, з непідконтрольної українському Уряду території. Сам Вадим Кожухар ніколи й нікому з подібними проханнями не телефонував і закликав у випадку отримання подібних дзвінків одразу повідомляти до правоохоронних органів.