Фото зі сторінки О.Побережного у соціальній мережі Фейсбук

Органи, уповноважені на боротьбу з корупцією та запобіганню її проявів, взялися до перевірки депутата Бердичівської міської ради Олексія Побережного. Приводом для цього стала електронна декларація лідера бердичівської “Свободи”.
Зокрема, згідно декларації 30-річного депутата, він не має у власності жодного об’єкта нерухомості, не володіє ні цінним рухомим майном, ні корпоративними правами чи цінними паперами, ні йому не належить жодна з юридичних осіб. У Олексія Побережного відсутні будь-які грошові чи нематеріальні активи, так само як і фінансові зобов’язання. У 2016 році Олексій Побережний не отримав жодної копійки доходу з будь-яких джерел, про що свідчать дані його електронної декларації. По суті, практично у кожній із граф цього документа значать “нулі”. У тому числі — не задекларував депутат навіть місця свого проживання (що мав би обов’язково зробити відповідно до закону). Відтак, його упевнено можна назвати особою без певного місця проживання — бомжем.
Жодного члена сім’ї у Олексія Побережного немає — це так само дані із декларації. Тож, де проживає політик місцевого штибу, за рахунок чого харчується і чиїм коштом одягається — теж невідомо.
Це й викликає найбільшу підозру у намаганні депутата приховати свої прибутки, а з ними — ухиляння від сплати податків. Адже уявити, що за рік чоловік не мав у роті жодної тріски — піти проти законів природи. Щоправда, є цілком обгрунтоване припущення про те, що бердичівський свободівець перебуває на утриманні у лідера бердичівських радикалів, депутата Житомирської обласної ради Ігоря Романського.
Принаймні, за наявною у наших журналістів інформацією, Олексій Побережний вже близько року очолює одне з місцевих видань, яке тісно пов’язують саме з Ігорем Романським. Втім, і сам Олексій Побережний в нещодавньому телефонному інтерв’ю журналістам телеканалу “Прямий” підтвердив, що працює у цій газеті. Ймовірніше за все – неофіційно, адже дані про виплату йому заробітної плати за працю у газеті у декларації за 2016 рік відсутні, хоча працює Олексій Побережний у ній ще з осені минулого року. Хіба-що, замість грошових коштів отримує від роботодавця допомогу у вигляді харчів чи білкових та амінокислотних сумішей.
Те, що Олексій Побережний мав цього року неодноразові витрати — теж очевидно. З одного боку — у нього оновився гардероб, що видно неозброєним оком. По-іншому бути не могло — людська подоба депутата суттєво зросла у розмірах. Невідомо лише — чи то від голодування без жодної копійки доходів, чи від регулярного споживання білково-амінокислотних сумішей.
З іншого боку — офіційно безробітний майже все свідоме життя депутат (чи не єдиним його місцем роботи був піврічний досвід на посаді першого заступника голови Бердичівської РДА) активно користується громадським транспортом, вартість проїзду у якому — не з дешевих нині. Про це він сам нещодавно сповістив на своїй сторінці у Фейсбуку, похвалившись прихильникам тим, що за вересень наїздив у громадському транспорті аж 48 годин. Крім того, відвідав кілька міст за межами Житомирської області.
Тож, ймовірніше за все, Олексій Побережний приховує свої доходи. Великі чи малі — стане відомо після закінчення перевірки. Так само, як і те, чи застосовує видання, у якому працює Олексій Побережний, нелегальну найману працю.