У Бердичеві відбувся традиційний Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “Меморіал Віталія Лонського”, участь у якому взяли більшість найсильніших висотників України, а також гість з Ізраїлю.
У жіночій частині турніру ще до його початку було відомо, що цьогоріч у Бердичеві буде нова чемпіонка. Адже торішня переможниця “Меморіалу Віталія Лонського” Оксана Окунєва у ці дні якраз змагалася у Франції на командному чемпіонаті Європи. Натомість, у бердичівський сектор вийшли переможниці “Меморіалу Віталія Лонського” Юлія Чумаченко, яка здобувала цей титул у 2015 році, та Катерина Табашник — чемпіонка 2013 року.
Ці дівчата, очікувано, підтвердили своє реноме головних фаворитів турніру. Та несподівано головну їм конкуренцію склала юна 16-літня Ярослава Магучіх з Дніпра. Її результат у 189 сантиметрів не змогли повторити ні Чумаченко, ні Табашник, ніхто з інших суперниць. Відтак, Ярослава Магучіх — переможниця “Меморіалу Віталія Лонського-2017”. Другою з результатом 186 см стала Юлія Чумаченко, третьою, подолавши таку ж висоту у 186 сантиметрів, але за гіршої різниці додаткових показників — Катерина Табашник.
А у чоловічій турніру сталася, беззаперечно, історична подія. Вперше за увесь час змагань, які проводяться вже третє десятиліття, увесь п’єдестал пошани зайняли представники бердичівської школи висотників. Чемпіоном турніру, символічно, став внук Віталія Лонського — Віктор Лонський, який повторив свій особистий рекорд у 225 сантиметрів. Срібло — у Юрія Крімаренка (220 см), бронза — у ізраїльтянина Дмитра Кройтера, тренує якого вихованець Віталія Лонського Анатолій Шафран.
Спробував тріумфатор турніру встановити не лише свій новий особистий рекорд, але й виконати норматив на чемпіонат світу. Однак, цього разу планка у 230 сантиметрів виявилася для Віктора Лонського непідкореною.