На Бердичівщині Радикальна партія і “Батьківщина” повстали проти центральних органів партій. Офіційний документ

Поділіться публікацією з іншими

memorandumЩе дев’ятого грудня п’ять політичних сил, представлених у Бердичівському районі, підписали Меморандум про підтримку на виборах голови Семенівської об’єднаної територіальної громади Максима Самчика. Серед підписантів — голови Аграрної (Марія Волкова), Радикальної (Віталій Вишнівський) та Патріотичної партій (Станіслав Лужанський), а також – “Самопомочі” (Інга Пишняк) і “Батьківщини” (Олена Рудик). Оприлюднено було цей Меморандум у середу — його надрукували у незареєстрованій газеті “Рідна громада” на замовлення Максима Самчика і розкидали по подвір’ях мешканців населених пунктів, які входять до Семенівської громади.
Якщо підпис під Меморандумом голів Аграрної партії та “Самопомочі” більш, ніж зрозумілий (головою Аграрної Партії у Бердичівському районі є теща Максима Самчика Марія Волкова, а з родиною Пишняків кандидата пов’язують ітнсні бізнес-стосунки ще з часів його головування у Чуднівському районі) , то наявність там патріотів, радикалів та “Батьківщини”, щонайменше — дивна.
Максим Самчик з листопада 2015 року очолює Бердичівську районну раду. З січня 2011 по кінець лютого 2014 року був головою Чуднівської райдержадміністрації, тоді ж очолював місцеву організацію Партії регіонів. У 2012 році був офіційним кандидатом у народні депутати від Партії регіонів по Чуднівському округу. У тому ж році був зарахований до кадрового резерву Януковича “Нова еліта нації”. За фактами діяльності Максима Самчика на посаді голові Чуднівської райдержадміністрації відкрито, щонайменше, два кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ст.364 Кримінального Кодексу (Перевищення влади чи службових повноважень) та 356 Кримінального Кодексу України (Самоправство). Зокрема, у березні нинішнього року апеляційний суд визнав незаконним і скасував розпорядження голови Чуднівської райдержадміністрації про надання в оренду земельних ділянок загальною площею 722 га землі вартістю майже 20 млн грн. “Йдеться про те, що Чуднівська райдержадміністрація у грудні 2011 року, порушуючи вимоги земельного законодавства, без проведення нормативно-грошової оцінки передала жителю Одещини строком на 25 років зазначену площу землі вартістю 19,6 млн грн для створення фермерського господарства. Однак, приватна особа не мала наміру створювати господарство, натомість усі угіддя, розташовані на території 5 сільських рад, передала в суборенду товариству з обмеженою відповідальністю. Завдяки принциповій позиції органів прокуратури припинено незаконну оренду 722 га землі, розпорядження голови РДА скасовано», – повідомляла навесні прокуратура області.

Регіоналів — на каторжні роботи
Отож, зважаючи на це, незрозумілою є підтримка Максима Самчика з боку саме Радикальної і Патріотичної партій, та “Батьківщини”. Голова міської організації Патріотичної партії Станіслав Лужанський позиціонує себе ярим борцем з корупцією, заявляє, що пройшов Майдан і нині отримує численні відзнаки за те, що, ніби, возить на фронт як волонтер допомогу бійцям, яку збирають всі небайдужі бердичівляни. І тут — підпис про підтримку на посаду сільського голови людини, яку правоохоронці та активісти Майдану (а саме за їхніми заявами відкривалися кримінальні провадження) підозрюють у земельних махінаціях на мільйони гривень, а сам посадовець не лише до останнього пострілу на Майдані тримався за посаду голови райдержадміністрації, але й продовжував очолювати Чуднівську організацію Партії регіонів ще кілька днів потому, як Янукович втік з України!!!
Не менш нелогічним виглядає і підпис голови районної організації Радикальної партії Олега Ляшка Віталія Вишнівського під Меморандумом. Певно, не знає Віталій Вишнівський ставлення Олега Ляшка до всіх без винятку регіоналів. Ще два роки тому, коментуючи призначення одного з посадовців часів Януковича на посаду у державному агентстві, Олег Валерійович висловився категорично з цього приводу: “колишні регіонали, повинні працювати на каторжних роботах, відновлювати Донбас, а не на кріслах Державних агентств. Вони повинні копати траншеї та окопи, відбудовувати інфраструктуру, яку вони розбомбили разом із російськими окупантами. «Тому, коли ми говоримо про люстрацію, то люстрація це для всіх. Усіх регіоналів, комуняк, які розграбували країну, гнати в шию поганою мітлою. На Донбас, на каторжні роботи. І кандали на них повісити, щоб не втекли через ту лінію фронту”.
Підтвердив він свою позицію і рік тому, коли дізнався, що у Житомирі у лави його однойменної Радикальної партії “затесався” колишній регіонал. “Я не можу всього знати, тому дякую, що мені про це повідомили. Ми проведемо розслідування і якщо підтвердиться ця інформація, будемо вживати заходи щодо виключення із списку і позбавлення будь-яких повноважень. Ми вважаємо, що всі «регіонали» відповідальні за розвал в країні і війну на Сході. Вони не повинні йти до влади. Вистачить їм влади. У Радикальній партії мають бути нові люди, патріоти, молодь, які не пов’язані із злочинною бандою Януковича. Це моя принципова позиція”, – сказав у жовтні 2015 року Олег Ляшко житомирським журналістам. Певно, що не змінив своєї позиції стосовно колишніх регіоналів Олег Ляшко і зараз. То що ж сталося? Сумнівно, щоб яскравий борець із режимом Януковича дозволив своїм підлеглим офіційно підтримати колишнього нерядового регіонала. Ймовірніше за все, що Ляшко про такий крок свого однопартійця до відома поставлений не був. Інакше як бунтом знизу проти лінії центральних органів партії це й не назвеш. Або тут просто затесалися чиїсь приватні бізнес-інтереси.

Мітить в крісло голови?
Не менш незрозумілим є і крок Олени Рудик — голови районної організації “Батьківщини”. Позиція лідера партії Юлії Тимошенко по відношенню до Віктора Януковича та всіх регіоналів, мабуть, ще більш жорстка, ніж у Олега Ляшка. Не раз висловлювала свою неприйнятну позицію до регіоналів, у якій би вони зараз не знаходилися якості, і голова обласної організації “Батьківщини” Анжеліка Лабунська. А бердичівські “тимошенківці” взагалі не соромляться публічно називати колишніх регіоналів людьми, у яких “руки в крові Майдану”. То що ж сталося з Оленою Рудик, чому вона поставила свій підпис під Меморандумом? Чи знає про це Юлія Тимошенко з Анжелікою Лабунською? Важко повірити у те, що “Батьківщина” буде настільки необережною, щоб підписувати документи про підтримку людей, які звозили тітушок на антимайдан.
Втім, такій позиції районної “Батьківщини” все-таки може бути кілька пояснень. Перше – банальне: підпис Олени Рудик під Меморандумом може звичайною подякою Максиму Самчику за те, що за його вказівкою місцеві підприємці за власний кошт відремонтували 3 кілометри дороги від Райгородка до Мартинівки, де у родини Олени Рудик знаходиться заміський будинок. Про ремонт цієї ділянки дороги за кошти підприємці і свою особисту у цьому роль Максим Самчик сам розповів у вже згаданій “Рідній громаді”.
Проте, існуванню підпису може бути й інше пояснення — кар’єрне. Розрахунок простий: якщо Максима Сачика оберуть головою Семенівської громади, крісло голови районної ради стане вакантним. І Олена Рудик стане одним із головних претендентів на цю посаду (нині вона є заступником голови райради).
Чи знають про такі кроки Олени рудик Юлія Тимошенко і Анжеліка Лабунська? Сумнівно, інакше вони навряд чи дозволили б своїй однопартійці так підставити “Батьківщину” – офіційно підтримати людину, у якої за визначенням “тимошенківців”, “ на руках кров активістів Майдану”.

Лабунська фінансувала Самчика?
Щоправда, якщо про дії Олени Рудик поставлена до відома Анжеліка Лабунська, тоді це дало б відповіді на чимало питань. Насамперед — хто фінансує виборчу кампанію Максима Самчика. Адже згідно його електронної декларації за минулий рік — він достатньо незаможна людина. За увесь минулий рік він заробив менше 29 тисяч гривень. Навіть, якщо взяти сукупний дохід всіх членів його родини, то виходить менше 80 тисяч гривень. Дійшло до того, що за комунальні послуги, які споживає Максим Самчик, платить його теща Марія Волкова, у чому вона сама зізналася на останній сесії районної ради у листопаді.
То звідки ж тоді кошти на передвиборну агітацію, яка включає у себе і друк кількох випусків кольорової газети, і якісно виконаної на дорогому глянці листівки, і на пальне для поїздок громадою та по столичних кабінетах (за його словами), і на подарунки дітям Семенівської громади до Дня Святого Миколая, і на зубні щітки для пенсіонерів, які роздаються від імені Максима Самчика, і на багато чого іншого?
Отож, якщо Анжеліка Лабунська знала про наміри Олени Рудик, або й сама підтримала Максима Самчика, вона могла і фінансувати його передвиборну кампанію. Принаймні, можливостей для цього у неї достатньо. Принаймні, згідно поданої нею електронної декларації, у власності голови житомирської обласної організації партії “Батьківщина” є майже три кілограми ювелірних виробів (на три з половиною мільйони гривень). Крім того, перебування у власності Анжеліки Лабунської хутряних виробів на майже півмільйона гривень свідчить не лише про те, що вона не любить холоду, але й має особливе ставлення до тварин, шкірами яких вона зігрівається узимку. Має у власності Анжеліка Вікторівна і колекцію порцелянових виробів торгової марки Lladro вартістю 1 млн 500 тис.грн.
Загалом, лише готівки на руках у голови обласної організації партії — понад сорок чотири мільйони гривень, які вона зберігає у чотирьох валютах: гривні — 3 мільйони, доларах США — 750 тисяч, півмільйона євро та 320 тисяч швейцарських франків. При цьому на банківських рахунках у екс-голови облради 2 млн 344 долари США та 946 тис. 803 євро. Загалом це — 78 519 428 гривень. За 2015 рік, як стверджує декларація Анжеліки Лабунської, крім зростання банківських вкладів, вона заробила за основним місцем роботи 5 млн 402 тис 330,1 грн.
Таким чином, протягом 2015 року Анжеліка Лабунська загалом володіла грошовими активами, включаючи банківські вклади, зарплату та грошові кошти “на руках” у розмірі 127 мільйонів 921 тисячу 761 гривню і 10 копійок. При цьому, за підсумками 2014 року загальні доходи Анжеліки, разом із банківськими активами, склали 54 мільйони 300 тисяч 627 гривень. Тобто, лише за 2015 рік доходи екс-голови Житомирської обласної ради зросли більш ніж удвічі. Фактично, за 2015 рік, другий рік ведення війни з Росією, Анжеліка Лабунська збагатилася на понад 73 мільйони 621 тисячу гривень. Сукупний дохід членів родини Анжеліки Лабунської у 2015 році становив 12 млн 940 тис. 511,78 грн (в 2014 р – 2 млн 127 тис. 989,44 грн). На банківських рахунках членів сім’ї Анжеліки Лабунської – 27 млн 644 тис. 400 грн (в 2014 р – 18 млн 322 тис. 588 грн), номінальна вартість цінних паперів – 16 млн 916 тис. 980 грн.
Тож, як бачимо, Анжеліка Лабунська мала фінансові можливості для того, щоб спонсорувати виборчу кампанію Максима Самчика. Втім, думається, підпис Олени Рудик під Меморандумом про підтримку Максима Самчика — все ж лише її особиста ініціатива, і Анжеліка Лабунська навряд чи про це знала (не кажучи вже про лідера “Батьківщини” Юлію Тимошенко). Інакше, вони ніколи б не дозволили своїй низовій однопартійці вчинити так підло по відношенню до людей, кров яких пролита на Майдані і досі проливається на Сході України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *