Міністерство ввело Президента в оману, вважає депутат Ревега

Поділіться публікацією з іншими
11136725_352839754915051_8326154531824241678_nУ питаннях фінансування професійно-технічної освіти представники міністерства фінансів ввели Президента України в оману, заявив народний депутат Олександр Ревега, виступаючи з трибуни Верховної Ради у п’ятницю. Насправді, перекладення фінансування ПТУ на місцеві бюджети є непосильним тягарем для останніх.
Як приклад, Олександр Ревега навів ситуацію у Бердичеві, де наявні одразу три професійно-технічні училища і на утримання яких потрібно понад двадцять мільйонів гривень на рік. У цих навчальних закладах нині навчається близько 900 учнів, та лише близько 20% з них є бердичівлянами. Решта — учні з інших районів не лише Житомирщини, але й інших областей. Проте, фінансувати утримання цих трьох закладів має, відповідно до нового законодавства, саме бердичівський міський бюджет. Чому саме бердичівляни мають платити за навчання дітей з інших регіонів, при цьому, що далеко не всі вони у подальшому залишаться у місті?
“Розуміючи проблему сьогоднішнього дня, депутати міської ради виділили на перший квартал 5 мільйонів гривень. Але з міського бюджету також утримуються 13 дошкільних навчальних закладів це — 40 мільйонів гривень. Також — позашкільний навчальний заклад (4 мільйони гривень), понад двадцять мільйонів передбачено додатково виділити на виплату зарплат вчителям і медикам – це ті кошти, які не додає держава. За таких обставин міський бюджет не може витримати такого навантаження. На мою думку, спеціалісти міністерства фінансів дали не достовірну інформацію Президенту України щодо джерел надходження фінансування профтехосвіти. Тому я закликаю повернутися до попередньої системи фінансування профтехосвіти — з державного бюджету”, – закликав колег-парламентарів Олександр Ревега.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *