“Злочинне БПП, фашистське БПП, яке прийняло цей закон і позбавило чорнобильців пільг”, – кричав несамовито у мікрофон у сесійній залі Бердичівської міської ради під час чергової сесії голова фракції “Батьківщина” Валерій Шелепа.. “І Ревега разом з ними такий же”, – вторив йому один із його однопартійців, коментуючи прийнятий прийнятий Верховною Радою закон. “Батьківщина” обов’язково домагатиметься відновлення пільг”, – звучали далі палкі обіцянки у сесійній залі перед численною бердичівською публікою.
Та тут Валерій Шелепа потрапив у ним же розставлену піар-пастку. Виявилося, що за цей закон голосувала у парламенті також і “Батьківщина”, у тому числі — їхній лідер Юлія Тимошенко. На цьому й наголосив у відповідь голова “Солідарності” Віталій Березовенко: “Справді, у 2014 році було зупинено дію багатьох пільг та соціальних стандартів. І почала це все нинішній лідер житомирської обласної “Батьківщини” Анжеліка Лабунська, тоді ще — народний депутат України, яка 27 березня 2014 року разом із більшістю у Верховній Раді прийняла закон “Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні”, котрим було заморожено підняття пенсій та зарплат, скасовано допомогу по догляду за дитиною до 3 років, введено 15-відсоткове оподаткування пенсій, запроваджено 7% ПДВ на ліки, що призвело до автоматичного їх зростання, сплату податку з нерухомості стали нараховувати не на житлову площу, а на загальну, що значно розширило перелік осіб, які мають його сплачувати (це — далеко не найбагатша категорія людей, які й досі стогнуть від того рішення)”. Відзначимо, що економічне зростання у Анжеліки Лабунської таки відбулося після цього: за чотири роки після прийняття цього закону її статки зросли у кілька разів і вимірюються вже сотнями мільйонів.
Та, повернемося до закону, який наробив галасу — про скасування пільг чорнобильцям. “Нагадаю: прийнятий він був 28 грудня 2014 року. Наголошую — Ревега за нього не голосував. Проте, дуже цікава деталь: із 19 членів фракції “Батьківщина” у Верховній Раді під час голосування за цей закон троє були відсутніми, один — утримався, а п’ятнадцять — віддали свої голоси “за” скасування пільг чорнобильцям. У тому числі — особисто Юлія Тимошенко”, – відзначив далі Віталій Березовенко.
Тобто, якщо слідувати логіці голови прес-служби житомирської обласної “Батьківщини” (а Валерій Шелепа ще й цей підрозділ очолює), злочинцями і фашистами є 15 членів “Батьківщини” на чолі з “фюрером” Тимошенко?