У Бердичеві відкрито сучасний кабінет томографічної діагностики
Сьогодні 30 квітня 2012 року

news blog logo
news menu left
news menu right
У Бердичеві відкрито сучасний кабінет томографічної діагностики
Автор: Віталій Березовенко   
28.04.2012 18:37

Віднині, для того, щоб дізнатися всю правду про власний організм, бердичівлянам не доведеться їхати до інших міст, переплачувати зайві гроші у наддорогих розкручених клініках. Зробити повне медичне обстеження можна буде і у Бердичеві у кабінеті комп’ютерної томографії, який відкрито у місті у п’ятницю.
Кабінет, як, власне, і сам томограф, розташовані на території міської лікарні у приміщенні, котре бердичівляни більш знають як “старий пологовий будинок”. Відкриття кабінету томографі — подія знакова не тільки для Бердичева, але й для всієї області. Тож, на урочисту церемонію відкриття прибули не тільки перші керівники міста, але й області, зокрема, голова обласної ради Йосип Запаловський.


Відзначимо, що подібний комп’ютерний томограф був запущений у комерційне використання ще у 1976 році, коли було налагоджено серійний його випуск. Сама ж спіральна томографія у її нинішньому вигляді з’явилася відносно недавно — у кінці дев’яностих років. По суті, томограф — це рентгенівська трубка і ряд детекторів. Принцип роботи томографа полягає у тому, що рентгенівський промінь потрапляє на детектор і далі проходить через людське тіло. Він робить зображення, завдяки якому отримується скан людського організму. На томографі можна досліджувати абсолютно всі органи — кісткову, м’язову системи, внутрішні органи, головний мозок, легені. Тобто, проводиться повна діагностика всього організму. Увесь процес томографії займає не більше двох хвилини, включаючи входження пацієнта у кабінет і вихід із нього.
Користь більша за шкоду
Звісно, томограф має певний негативний вплив. Наприклад, у порівнянні зі звичайним рентгенологічним апаратом, які нині використовуються у більшості медичних закладів України, променеве навантаження при томографії удвічі більше. Принаймні, на цьому наголосили фахівці, які працюватимуть із бердичівським томографом. Але, при цьому, отримані результати вражаючі. Наприклад, замість одного знімка при рентгенографії отримується до півтори сотні знімків при томографії. Це суттєво допомагає фахівців встановити причину тієї чи іншої хвороби і обрати оптимальний варіант лікування.
Очевидно, що томографія не буде безкоштовною. Процедура (в залежності від виду) не перевищуватиме 400 гривень, обіцяють у нововідкритому кабінеті. Але у будь-якому випадку, ця вартість буде нижчою, ніж в багатьох інших містах, в тому числі — у обласному центрі. Коли ж додати сюди ще й відсутність транспортних витрат, які неодмінно з’являються при подорожі до іншого міста, то вигода є очевидною. При тому, що у бердичівському кабінеті томографії обіцяють гнучку систему знижок для своїх пацієнтів. Наприклад, для неповнолітніх, або тих, хто робитиме повторне томографічне дослідження.
Обрали оптимальний варіант
Очевидно, що можливостей бердичівського бюджету не вистачило б для того, щоб відкрити подібний кабінет томографії у нашому місті — занадто дороговартісне таке обладнання. Наприклад, ціна томографа, який з’явився у Бердичеві, сягає кількох мільйонів. Тому влада міста, розуміючи потребу людей у такому обладнанні, взялася до пошуку інвесторів, згодних вкласти власні кошти у вкрай потрібну бердичівлянам справу. І такі люди знайшлися. Це — інвестиційна компанія “Медіком”, яка вже має солідний досвід роботи на українському ринку медичних послуг і має лише позитивний імідж. Ця компанія в Україні працює близько дванадцяти років і має близько сорока подібних бердичівському проектів по всій території держави.
При визначенні інвестора міська влада провела значний обсяг робіт із аналізу ринку подібних послуг, визначали якість того чи іншого виду обладнання, проводили значну кількість зустрічей із представниками різних фірм, розповів нашим журналістам міський голова Василь Мазур. У результаті зупинилися на “Медікомі”, оскільки ця компанія запропонувала найоптимальніші умови. У свою чергу, влада Бердичева виділила необхідне приміщення, створила інші сприятливі умови для того, щоб підприємці змогли без проблем розпочати роботу у місті.
Перед тим, як погодитися працювати у Бердичеві, своє маркетингове дослідження провели й інвестори, розповів нашим журналістам представник фірми “Медіком” Ігор Таращан. “Хоча це й бізнес, вибираючи місце для встановлення томографічного обладання, ми у першу чергу орієнтуємося на те, що це потрібно людям. Знаємо,що за бюджетні кошти такого обладнання не купиш, тому ми підтримуємо політику держави та Президента України стосовно поширення такої дороговартісної техніки у невеликих містах. Томи ми переговорили із вашим мером, він нас дуже підтримав у цьому питанні. Це природно, тому що видно, що він переживає за жителів міста. Тому вирішили зробити цю інвестицію, розуміючи, що вкладені гроші можуть взагалі не повернутися, адже Бердичів — місто маленьке. Але нічого — не все ж повинно повертатися”, - поділився етапами відкриття томографа у Бердичеві.
Взірець роботи влади
Стосунки влади Бердичева та “Медікома” є взірцем того, як потрібно владі працювати з інвесторами. На цьому наголосив голова обласної ради Йосип Запаловський, з яким спілкувалися наші журналісти. “Мені приємно, що сьогодні потужна і дорога медична апаратура, яка полегшує та пришвидшує точну діагностику недуги та, відповідно, її лікування, встановлюються не тільки в обласному центрі, а в інших містах області. А це означає, що наші земляки можуть бути спокійні, що кваліфікована медична допомога їм буде надана вчасно та в повному обсязі. Сьогоднішня подія - це взірець того, як потрібно працювати з інвесторами. Інвестор прийшов у Бердичів. Для цього головним було - своєчасно вселити йому віру, що й зробила влада Бердичева”, - відзначив Йосип Запаловський.
Звісно, відкриття томографічного кабінету — подія важлива. Але зупинятися на цьому влада ні міста, ні області не збирається. Василь Мазур розповів нашим журналістам про те, що у найближчих планах міської влади є спрямування зусиль на встановлення у міській лікарні апарату МРТ. А голова обласної ради пообіцяв забезпечити міську лікарню новим рентгенологічним обладанням. “Я бачу, що міська лікарня потребує подальшого оснащення необхідною апаратурою. Ми вже обіцяли, а сьогодні я підтвердив цю обіцянку - ми забезпечимо рентгенологічним обладнанням Бердичівську міську лікарню”, - наголосив Йосип Запаловський.

 

 

Коментарі  

 
#1 Катерина 30.04.2012 08:35
Наприклад, для неповнолітніх, або тих, хто робитиме потворне томографічне дослідження.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content
Zhurnalist

.


© 2012 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини

 

feed-image Feed Entries