Для отримання субсидії чоловік продає будинок
Сьогодні 20 жовтня 2012 року

news blog logo
news menu left
news menu right
Для отримання субсидії чоловік продає будинок
Автор: Віталій Березовенко   
08.02.2012 10:43

Субсидія у нинішні часи є неабиякою підтримкою для не надто платоспроможних громадян. За умов, коли вартість житлово-комунальних послуг не стоїть на місці, є цілком законна можливість не надто відчувати це на власному гаманці. Адже закон чітко визначає, що у випадку, коли плата за житлокомунпослуги перевищує 15% доходу сім’ї (а для непрацездатних громадян — 10%), то вони мають право на оформлення субсидії. У такому випадку добре всім — і споживачам, для яких подорожчання не стають надто відчутними, і надавачам послуг, які останнім часом справно отримують від держави субсидійні кошти.
Проте, з несподіваною перепоною зіштовхнувся нещодавно літній чоловік, який до того справно користувався наданою державою можливістю економити. Коли у черговий раз він звернувся за оформленням субсидії, йому відмовили. З’ясувалося, що він вже не вважається незаможним. Перепоною всьому є старий будинок, який його дружина отримала в спадок в одному із сіл Бердичівського району. Оскільки отримана спадщина сім’ї не потрібна і тільки додає клопотів, від неї вирішили позбутися — тепер цей будинок продається.
Це - цілком справедливо. Дійсно, якщо людина має у власності кілька будинків чи інше цінне майно, то про яку неплатоспроможність може йти мова та на яку допомогу від держави вона має очікувати? Адже є ті, хто справді потребують допомоги, а коштів їм вже може й не вистачити.
Головне — розмір доходу
У цьому матеріалі ми нагадаємо, хто має право на оформлення субсидій і кому у цьому можуть відмовити. Отож, субсидію на житлово-комунальні послуги може отримати майже кожен, хто звернеться до органу соціального захисту із заявою, надасть декларацію про свої доходи, які надаватимуть йому право на субсидію. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доходи. Якщо витрати на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм перевищать 15% сімейного доходу, різниця буде компенсована державною субсидією. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних та пенсіонерів, обов’язкова плата становить 10%.
Кожен громадянин сам може зробити попередній розрахунок і з’ясувати:  може він розраховувати на субсидію чи ні. Розрахунок не складний: береться дохід всіх членів сім’ї, зареєстрованих на даній житловій площі, за попередні шість місяців, ділиться на 6 – так обраховується середньомісячний дохід. Далі треба взяти відповідний відсоток цього доходу – 10% (для сімей, які складаються лише із непрацездатних) чи 15% (для всіх інших сімей) і порівняти з місячною платою за ЖКП в межах норм. Якщо плата за комунпослуги є вищою за визначений відсоток (10% або 15%) сімейних доходів, то сім’я має право на субсидію, якщо не перевищує його, то після збільшення тарифів по комунальних платежах - знову зробіть розрахунок.
Обмеження у призначенні
Що ж до того, хто не має права на субсидію, то тут важливий майновий стан громадян, які прописані у житловому приміщенні, а саме: наявність у володінні більше одного автомобіля, додаткових житлових приміщень. Субсидія не призначається тим, хто протягом року придбав нове житло або здає власне житло в оренду, а також тим громадянам, які не є власниками житлового приміщення.
Якщо людина має дачний будиночок у садовому товаристві, то це не впливає на право отримувати субсидію, оскільки такі приміщення не є житловими. Але ті дачні будинки у селі, що зареєстровані у БТІ як житлові приміщення, враховуються при визначенні права на субсидію. При цьому підраховується й площа цих приміщень. Якщо ж загальна площа кількох житлових приміщень, якими користується сім’я, перевищує норму користування житловою площею для цієї сім’ї, субсидія не буде призначена. Також не має права на субсидію сім’я, якщо у володінні зареєстрованих у житловому приміщенні є більше одного автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму).
Майте на увазі, що субсидія не призначається в разі, коли серед зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є працездатна особа, яка не працює і не навчається, при цьому не шукає роботу через службу зайнятості протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за субсидією. Натомість безробітним, які стоять на обліку у службі зайнятості, субсидія призначається на загальних умовах. Для цього надається довідка з Центру зайнятості про розмір допомоги по безробіттю.
Норми оплати послуг
Субсидія надається за місцем реєстрації громадянина з урахуванням всіх зареєстрованих у даному житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Призначається субсидія тій особі, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті за ЖКП. Тобто, субсидії призначаються громадянам за зареєстрованим місцем їх проживання.
Кожна людина може отримувати субсидію у межах визначених норм користування житловою площею, які становлять 21 кв.м на кожну особу і додатково 10,5 кв.м на сім’ю та встановлених нормативів користування комунальними послугами. Якщо це одиноко проживаюча особа, то така норма - 31,5 кв.м. Якщо це - однокімнатна квартира, то субсидія надається на всю житлову площу.
Коли нарахування в межах норм перевищують 15 або 10% від доходів, людина може отримувати субсидію на нормативну площу (для однієї особи - це 31,5 кв.м), а надлишкову житлову площу їй доведеться оплачувати у повній мірі. Однак, якщо громадянин опинився у скрутних життєвих обставинах, можна звернутися до спеціальної комісії, яка створена місцевими органами виконавчої влади, із заявою про призначення, як виняток, субсидії. Такою комісією, за результатами обстеження сім’ї, може бути прийняте рішення про призначення субсидії, як виняток, на всю житлову площу.
Тож, боятися подорожчання житлово-комунальних послуг не потрібно — субсидія допоможе не відчути цього. Якщо ж ваш дохід є чималим і не дає права на субсидію, то нічого скаржитися — є люди, які живуть значно скромніше. Але чомусь саме вони є найбільш сумлінними платниками житлово-комунальних послуг.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ulti Clocks content
Zhurnalist

.


© 2012 "Бердичівські новини"
Передрук або інше використання матеріалів можливе тільки при наявності гіперпосилання на Бердичівські новини

 

feed-image Feed Entries